Szukaj

Amerykańscy pediatrzy popierają prawo do adoptowania dzieci przez małżeństwa homoseksualne

Podziel się
Komentarze0

Według jednej z czołowych amerykańskich organizacji zrzeszającej pediatrów, dla dobra dzieci pary homoseksualne powinny mieć możliwość zawarcia związku małżeńskiego. Lekarze uzasadniają swoje poglądy faktem, że na dziecko większy wpływ mają takie czynniki, jak zdrowie czy sytuacja finansowa rodziców, niż ich orientacja seksualna.Dr Benjamin Siegel z Amerykańskiej Akademii Pediatrycznej stwierdził: - Aby dziecko dorastało i rozwijało się prawidłowo, potrzebuje dwojga kochających je i siebie nawzajem rodziców, którzy są w stanie zapewnić mu ogólnie pojęte bezpieczeństwo i stabilność.

Zarząd Amerykańskiej Akademii Pediatrycznej wyraził jednogłośne poparcie dla prawa homoseksualistów do małżeństwa, adopcji i posiadania statusu rodziny zastępczej.

Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych będzie w przyszłym tygodniu rozpatrywał dwie sprawy związane z homoseksualistami: jedną - dotyczącą państwowych świadczeń dla małżonków tej samej płci, drugą - związaną z definicją małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny.

Z kilku przeprowadzonych ostatnio sondaży wynika, że większość Amerykanów popiera małżeństwa homoseksualne oraz ich prawa do otrzymywania świadczeń państwowych.


Amerykańska Akademia Pediatryczna ocenia, że prawie 2 miliony dzieci w Stanach Zjednoczonych są w tej chwili wychowywane przez homoseksualistów. 

Udowodniono naukowo, że niezależnie od tego, czy dzieci są wychowywane przez pary homoseksualne czy heteroseksualne, mają one takie same potrzeby i otrzymują taką samą opiekę rodzicielską.

Wyniki jednego z sondaży zamieszczonych w czasopiśmie Pediatrics dowodzą wręcz, że nastolatki wychowywane przez kobiety homoseksualne mają lepsze wyniki w nauce i mniej problemów społecznych w porównaniu z rówieśnikami wychowywanymi przez rodziców obojga płci.

Przeciwnicy par homoseksualnych utrzymują, że nie ma jednoznacznych dowodów na to, jaki wpływ na dzieci ma fakt, że są wychowywane przez pary jednej płci.

W dziewięciu stanach USA oraz w Waszyngtonie zalegalizowano już małżeństwa osób tej samej płci, a w ostatnich latach wzrosło ogólne poparcie dla takich związków.

Amerykańska Akademia Pediatryczna zaznacza, że małżeństwa zapewniają rodzinie większą stabilność finansową i lepiej chronią przed problemami społecznymi niż związki partnerskie.

Dr Benjamin Siegel podaje za przykład stan Massachusetts, którego mieszkańców cechuje duża tolerancja w stosunku do dzieci wychowywanych przez homoseksualistów, co pozytywnie wpływa zarówno na dzieci, jak i ich rodziców.

Komentarze do: Amerykańscy pediatrzy popierają prawo do adoptowania dzieci przez małżeństwa homoseksualne

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz