Szukaj

Rodzice mniej aktywni

Osoby mające chorobę serca są mniej skłonne do wykonywania ćwiczeń fizycznych, kiedy mają dzieci, według badań przeprowadzonych przez jednego z profesorów z Uniwersytetu Concordia, związanego także z Instytutem Kardiologii w Montrealu.Profesor Simon Bacon powiedział, że musiał z zaskoczeniem skonstatować fakt, iż życie z dziećmi tak negatywnie wpływa na rodziców, jeśli chodzi o ćwiczenia fizyczne. Te badania powinne poprowadzić teraz lekarzy, aby przemyśleli swoje sposoby motywowania swoich pacjentów do zmiany zwyczajów życiowych, ocenia doktor Bacon, dyrektor badań. Wysiłki od tej pory powinne raczej mieć na celu zmotywowanie całej rodziny pacjenta.


Na pewno będzie bardzo intersującą możliwości zbadanie tej nowej ścieżki. Instytut Kardiologii w Montrealu ocenia także, że te rezultaty pokazują jak wielkie ma znaczenie sieć socjalna, jeśli chcemy doprowadzić do tego, żeby ci, którzy mają problemy z sercem, zaczęli się więcej ruszać.

Wiemy, że rodzice są modelem dla swoich dzieci. Dlatego podstawową rzeczą jest zaprosić rodziców do stania się aktywnymi, aby inni członkowie ich rodziny zrobili to samo, podkreślił dyrektor do spraw prewencji w Instytucie Kardiologii w Montrealu, pan Martin Juneau.

Badanie zrealizowane na 756 uczestnikach ujawnia również fakt, że życie z kimś, na przykład ze współmałżonkiem, nie ma żadnego wpływu na podejmowanie zajęć fizycznych.

Komentarze do: Rodzice mniej aktywni

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz