Szukaj

Zimą istnieje zwiększone ryzyko śmierci w związku z chorobami serca

Podziel się
Komentarze0

Zimą istnieje największe prawdopodobieństwo wystąpienia zgonów związanych z chorobami serca - wskazuje badanie zaprezentowane na konferencji naukowej American Heart Association's Scientific Sessions 2012. Ryzyko to jest zwiększone niezależnie od klimatu."Jest to o tyle zaskakujące, że klimat uznawano do tej pory za podstawowy wyznacznik sezonowych wahań śmiertelności" - zauważa doktor Bryan Schwartz, główny badacz projektu.

Badanie objęło dane z kart zgonu z lat 2005-2008 ze stanów Los Angeles, Kalifornii, Massachusetts, Pensylwanii, Texasu, Arizony i Waszyngtonu.

Niezależnie od stanu, Schwartz wraz ze swoim zespołem zauważyli wzrost śmiertelności z powodu chorób serca od 26% do 36% pomiędzy latem i zimą w przeciągu 4 lat.

Chociaż naukowcy nie wiedzą jeszcze, co wpływa na tę zależność, spekulują już teraz, iż może mieć to związek ze zwiększeniem ciśnienia krwi oraz zwężeniem naczyń krwionośnych w niskich temperaturach.

Inną możliwością  jest zmiana trybu życia na bardziej siedzący w zimowych miesiącach.

Naukowcy dowiedli także częstszego występowania zimą przeziębień oraz grypy, co wynika z nie tylko z temperatury, ale także z spędzania większej ilości czasu w zatłoczonych pomieszczeniach.

Komentarze do: Zimą istnieje zwiększone ryzyko śmierci w związku z chorobami serca

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz