Szukaj

Wit D

Odpowiedz w wątku
Sylwusia333
Sylwusia333 23-03-2016 13:15

Witam, czy zażywanie witaminy D uchroni mnie przed osteoporozą?

Agnieszka87
Agnieszka87 30-03-2016 12:43

Przeanalizowałem kilka wyników badań na ten temat, i powiem, że zażywanie witaminy D zmniejsza ryzyko wystąpienia osteoporozy, ale nie można wyciągnąć pewnych wniosków na temat jej skuteczności... Np. u kobiet po menopauzie witamina D stosowana przez ponad rok zmniejsza ryzyko złamań kręgów, ale właściwie jej działanie nie jest potwierdzone...

nancy18
nancy18 04-04-2016 11:14

Odpowiedni poziom wit D w organizmie sprawia, że nasze kości i zęby są mocne. U dzieci niedobór wit D może skutkować wystąpieniem krzywicy, zaś u dorosłych - przyczynić się do osteoporozy, a w łagodniejszej formie - do rozmiękania kości. Wit D zwiększa absorpcje wapnia i fosforu w komórach jelita, więc jej wpływ na kondycję kości jest niebagatelny. Ryby i słońce - to dwa główne źródła wit dla organizmu. Picie tranu i spacery - to na pewno nie zaszkodzi Twoim kościom :)

Anny_Smith
Anny_Smith 13-04-2016 11:24

Witamina D ma bardzo dobry wpływ na nasze kości i może chronić przed niektórymi chorobami. Niedobór witaminy D w naszym organizmie może prowadzić u osób dorosłych do osteoporozy. Zimą jesteśmy bardziej podatni na niedobór witaminy D, gdyż w lecie nasz organizm wytwarza witaminę D pod wpływem promieni słonecznych, dlatego zimą warto wzbogacić naszą dietę o produkty, które są bogate w witaminę D, czyli jajka, gotowany łosoś, ser żółty. Witamina D wzmacnia nasze kości, więc tym samym chroni nas przed niektórymi chorobami, w tym również przed osteoporozą.

Bartek_T
Bartek_T 21-04-2016 12:13

Najbardziej pozytywny wpływ na nasz kości ma odmiana wit D, D3. Ma ona jeszcze jedną, ciekawą i ważną dla wszystkich zaletę - redukuje śmiertelność, dlatego myślę, ze warto przyjmować tę odmiane wit D. Według badań, wit D zmniejsza śmiertelność o 6 procent. Obniża też ryzyko wystąpienia nowotworu złośliwego. Trzeba uważać, żeby nie stosować wit D w połączeniu z wapnej - grozi to podwyższeniem poziomu wapna we krwi i kamicą nerkową.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Wtórna osteoporoza: więcej niż nam się wydaje"