Szukaj

W czym jest witamina D

Odpowiedz w wątku
Pilot13
Pilot13 23-03-2016 14:20

Chciałam spytać, co jest albo zażywać, żeby uzupełnić witaminę D? Podobno od niej zależy stan naszych kości

Papasmerf
Papasmerf 30-03-2016 13:48

Pozwól, że podrzucę Ci artykuł, w którym masz wymienione produkty bogate w witaminę D, jest tam też co nieco o samym wpływie witaminy. O proszę: http://www.biomedical.pl/zdrowie/niedobor-witaminy-d-5688.html :)

Lilianka00
Lilianka00 04-04-2016 10:34

Witamina D przede wszystkim jest zawarta w rybach morskich, dlatego sposobem naszych babć na uzupełnienie jej niedoborów było przede wszystkim picie tranu. Jeśli lubisz rybki, przydadzą Ci się informacje, w czym dokładnie jest witamina D. Z ryb są to: węgorz, śledź w oleju i łosoś. Dobrym źródłem witaminy D jest słońce. Jest ono niezbędne naszemu organizmowi do jej wytwarzania. Zamiast wyszukiwać w Internecie w czym jest witamina D, wyjdź na słońce :D

Konwergens
Konwergens 13-04-2016 10:37

Witamina D to jedna z niewielu witamin, która jest wytwarzana przez nasz organizm pod wpływem promieni słonecznych. Jednak jest to możliwe tylko latem, zatem zimą warto wzbogacić naszą dietę w witaminę D. Witaminę D można znaleźć chociażby w takich produktach jak jajka, różne produkty mleczne, oleje roślinne, śledź w oleju, pieczony lub gotowany łosoś, ser żółty, czy też świeży dorsz.

Adam789
Adam789 21-04-2016 12:28

Witaminę D znajdziesz w: węgorzu, śledziu, dorszu, łososiu, makreli, rybach z puszki (tuńczyk, sardynki), żółtkach jaj, serach żółtych, krowim mleku, wątrobie wieprzowej, wołowej i cielęcej. Pewna jej ilość znajduje się w grzybach, jednak generalnie w produktach pochodzenia roślinnego nie znajdziemy witaminy D. Nie można zapominać o słońcu, tak jak już pisano tutaj w odpowiedziach :) Nabiał, ryby, podroby - to podstawowy spis tego, w czym jest witamina D.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Zdrowie kości: specjalny film pomaga chronić implanty kości"