Szukaj

Van Halen nie zagra na koncertach w Japonii

Podziel się
Komentarze0

Znany muzyk ma problemy z zapaleniem uchyłków i musiał być poddany operacji. Ja podaje Associeted People, zabieg skłonił gitarzystę do odwołania swojej trasy w Japonii. Na szczęście wszystko wskazuje, że kolejna operacja nie będzie potrzebna. Według doniesień magazynu People, muzyk powinien dojść do siebie w przeciągu 4-6 miesięcy.Czym jest zapalenie uchyłków?

Do zapalenia dochodzi, gdy uchyłki układu trawiennego zostają zarażone lub objęte stanem zapalnym. Przyczynami takiego stanu są osadzające się drobinki kału.

Według Digestive and Kidney Diseases (NIDDK), od 10% do 25% ludzi cierpiących na tę chorobę, jest zarażonych także uchyłkowością jelit, które to uchyłki przedostają się przez cieńsze warstwy nabłonka.

Choć brzmi to groźnie, choroba odpowiednio leczona nie jest zabójcza.

Średnio 1 osoba na 10 powyżej 40 roku życia oraz nawet ponad połowa ludzi powyżej 60 roku życia choruje na uchyłkowość jelit (dane zebrane na Amerykanach).


Objawy choroby

Chorobę możemy rozpoznać m.in. uczuciem gorąca w lewej, dolnej części brzucha, wzdęciami, gorączką, nudnościami, brakiem apetytu i częstymi gazami.

Mogą również wystąpić zaparcia, biegunka oraz krwawienie z odbytu, dodaje Moyo Clinic.

Jak powstają więc uchyłki?

Według Encyklopedii A.D.A.M, chodzi o niedostarczenie organizmowi wystarczającej ilości błonnika, co wiąże się z trudnościami przy wypróżnianiu, a tym samym nadwyrężeniem okrężnicy, co prowadzi w prostej linii do powstania uchyłków.

Sposoby leczenia

W zależności od stopnia choroby, istnieją rożne sposoby leczenia. W najpoważniejszych przypadkach potrzebna jest hospitalizacja oraz operacja polegająca na usunięciu zarażonej części okrężnicy.

Według Moyo Clinic, większość przypadków można wyleczyć prostymi każdemu znanymi sposobami: odpoczynkiem w domu, antybiotykami oraz czasami stosowanie płynnej diety. 

Na koniec magazyn People pisze, iż Van Halen miał już wcześniej problemy ze zdrowiem, kiedy to musiał walczyć z rakiem języka.

Komentarze do: Van Halen nie zagra na koncertach w Japonii

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz