Szukaj

Trwały rozwój: ONZ inicjuje kampanię "Przyszłość, której chcemy"

Podziel się
Komentarze0

Przyszłość, której chcemy, czyli operacja przeznaczona do zmobiliozwania wszystkich sektorów społeczeństwa na rzecz światowego dialogu. Poprzez internet i sieci społeczne. Na temat przyszłości, której chcą ludzie dla swoich miast, miasteczek, za 20, za 40 lat... Zanim nie będzie za późno.Zorganizowany dwadzieścia lat po szczycie Ziemi w Rio, szczyt noszący nazwę Rio+20, zgromadzi szefów rządów z całej planety, pod prezydencją brazylijską, i będzie starał się znaleźć model zielonej gospodarki dla całej planety.

Na szczycie Rio+20 będzie chodziło o odnowienie zobowiązań politycznych dla trwałego rozwoju z siedmioma miliardami ludzi. Powinniśmy pokazać teraz, że jesteśmy w stanie zapewnić sobie taki rozwój, który generuje zarówno bogactwo, jak i chroni środowisko dla przyszłych pokoleń, jak wyjaśnia Kiyo Akasaka, przedstawiciel sekretarza generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych w komunikacie informacyjnym.


Jednakże, krytykuje on jednocześnie fakt, że kraje bogate nie traktują poważnie swoich zobowiązań, które podjęły w protokole z Kioto, już 14 lat temu. Zobowiązania te dotyczyły emisji gazów cieplarnianych, które prowokują ocieplenie klimatu.

Apel do rdzennych populacji

Podczas gdy kampania Organizacji Narodów Zjednoczonych ma na celu mobilizację jak największej ilości osób, przedstawiciel Indian z Amazonii, Carlos Tucano, zauważył, że rdzenna ludność zawsze jest zapominana w światowych dyskusjach i uważana za dziką i egzotyczną.

A to nawet mimo tego, że to właśnie rdzenni mieszkańcy mają największą wiedzę pozwalającą chronić las, cytuje Agence France Presse.

Kiyo Akasaka, przedstawiciel sekretarza generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych, odpowiedział na ten zarzut stwierdzając, że ONZ popiera ludność tubylczą, a szczyt Rio+20 na pewno będzie dobrą okazją, żeby się zagłębić w ten temat. Jest to ważna kwestia, a Organizacja Narodów Zjednoczonych ma coroczne spotkania, podczas których dyskutuje się nad prawami rdzennej ludności na świecie.

Komentarze do: Trwały rozwój: ONZ inicjuje kampanię "Przyszłość, której chcemy"

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz