Szukaj

Posiadanie zwierząt domowych może zmniejszać ryzyko chorób serca

Podziel się
Komentarze0

Chcąc uniknąć chorób serca oraz żyć dłużej, być może powinniśmy zainwestować w zwierzę domowe. Jak twierdzi American Heart Association (AHA), posiadanie zwierzęcia domowego może obniżyć ryzyko zachorowania na choroby serca, jak również pomóc w uniknięciu otyłości, podwyższonego ciśnienia czy cholesterolu.Podczas badań prowadzonych przez AHA, w których brało udział ponad 5000 dorosłych osób, wyciągnięto wnioski, że posiadanie zwierząt zmniejsza ryzyko zapadnięcia na choroby serca.

Takie zależności odnotowano przede wszystkim wśród posiadaczy psów, którzy podczas codziennego wyprowadzania swoich pupili wykonywali większy wysiłek fizyczny niż inni.

Kolejne badania ujawniły kojący wpływ zwierząt domowych na ludzi, który jest wykorzystywany podczas terapii z udziałem zwierząt.


Zalety są niewątpliwe dla redukowania negatywnych czynników wpływających na serce, jednakże badania nie potwierdzają jednoznacznie, że posiadanie zwierzęcia bezpośrednio wpływa na obniżenie ryzyka zachorowania na choroby serca.

Nie do końca pewne jest, czy kupienie lub adoptowanie zwierzęcia może wyleczyć choroby jego właściciela istniejące już wcześniej. W tej materii wciąż potrzeba więcej badań.

Zgodnie z danymi American Pet Product Association z lat 2011-2012, w Stanach Zjednoczonych ponad 78 milionów osób posiada psa, a prawie 86,5 miliona osób - kota.

Badania pokazały, że miłość i przywiązanie, które cechują zwierzęta, pomagają redukować stres, niepokój, depresję i poczucie samotności ich właścicieli, jak również poprawiają ich samopoczucie i poczucie własnej wartości.

Komentarze do: Posiadanie zwierząt domowych może zmniejszać ryzyko chorób serca

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz