Szukaj

Ponad 60 krajów zdeterminowanych, aby zapewnić światu żywność

Podziel się
Komentarze0

Kilka dni temu, w Berlinie, we wspólnej deklaracji na zamknięcie międzynarodowego szczytu ministrów rolnictwa z ponad sześćdziesięciu krajów, ministrowie ci określili się jako „zdeterminowanych, aby zapewnić żywność i aby zwalczyć głód na świecie”.Uczestnicy tego międzynarodowego szczytu, pośród których znaleźli się między innymi minister rolnictwa Japonii, minister rolnictwa Indonezji, minister rolnictwa Chin oraz minister rolnictwa Brazylii, a także ministrowie rolnictwa z piętnastu afrykańskich krajów, porozumieli się odnośnie nowych strategii zapewniających żywność całej populacji na świecie.

W swoim komunikacie, niemiecka minister rolnictwa, pani Ilse Aigner powiedziała, że wspólnym celem wszystkich państw biorących udział w tym szczycie jest dotarcie do wypracowania jeszcze bliższej współpracy społeczności międzynarodowej, a także opracowania lepszej sieci politycznej, ekonomocznejm naukowej i społecznej.


Bez rolnictwa, które będzie się stale rozwijać, i bez rolnictwa, które będzie produktywne, walka z głodem nigdy nie zostatnie wygrana, podsumowała niemiecka minister rolnictwa w swojej wypowiedzi.

Światowe rolnictwo powinno zostać poddane w wątpliwość z powodu istniejących ogromnych deficytów żywności, jak również pod kątem ochrony środowiska oraz klimatu. Ponosi za to ogromną odpowiedzialność, przypomniała jeszcze pani Ilse Aigner.

Podkreśliła ona również, że ocenia jako „priorytetowe”, aby dać możliwość inwestowania małym rolnikom, a także zapewnić im dostęp do wody i do ziemi. Rolnicy na całym świecie potrzebują bezpieczeństwa i zaufania, stwierdza niemiecka minister rolnictwa.

Zgromadzeni na szczycie zaapelowali jeszcze o przyjęcie międzynarodowych dyrektyw dotyczących odpowiedzialnego rozporządzania glebami.

Komentarze do: Ponad 60 krajów zdeterminowanych, aby zapewnić światu żywność

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz