Szukaj

Peru: odnotowano 365 nowych gatunków w parku Bahuaja Sonene

Podziel się
Komentarze0

Jak podaje organizacja Wildlife Conservation Society, na południu Peru naliczono 365 nowych gatunków, których nigdy wcześniej nie widziano w jednym z parków narodowych.Ekspedycja kierowana przez organizację Wildlife Conservation Society w parku narodowym Bahuaja Sonene, w Amazonii na terenie peruwiańskim, doprowadziła do odkrycia prawie czterystu nowych gatunków. Przedstawiciele tych gatunków, znani już naukowcom w innych strefach zasięgu, jeszcze nigdy wcześniej nie zostali zaobserwowani na łonie tej strefy ochronnej, ustanowionej w 1996 roku.

Region ten został praktycznie przesiany przez sito, w badaniach przeprowadzonych przed dwunastu badaczy, którzy zostali przepisani do analizy całego królestwa roślinnego w tym regionie. Oprócz tego, naukowcy się pochylili również nad insektami, gadami, ssakami oraz ptakami w tej strefie.

Co odkryto?


Aż trzydzieści gatunków ptaków jeszcze nie objętych dokumentacją, jak stwierdzono, występuje aktualnie w tym regionie. A przede wszystkim, chodzi tutaj o orła białego, orła czarnego, szydłodzioba Wilsona, a także o kukułkę szarą.

Dwa nowe ssaki – nietoperze – zostały również tutaj odnotowane, pośród i tak już bogatej fauny tego parku. Dodatkowo, badacze zauważyli aż 233 gatunków motyli dziennych i nocnych.

Odkrycie nowych gatunków, a w szczególności na łonie parku narodowego Bahuaja Sonene, podkreśla znaczenie inicjatyw konserwacji podjętych w tym regionie
, stwierdza panie Julie Kunen, dyrektorka programów prowadzonych przez Wildlife Conservation Society w Ameryce Łacińskiej.

Park narodowy Bahuaja Sonene ma ponad milion hektarów powierzchni i daje schronienie zadziwiającej bioróżnorodności. Aktualnie, liczy się tam 600 gatunków ptaków, a w tym siedem różnych gatunków papugi ara; 180 gatunków ssaków, a w tym przede wszystkim wilk grzywiasty, jeleń bagienny oraz mrówkojad gigant; pięćdziesiąt gatunków gadów i płazów; 180 gatunków ryb oraz 1 300 gatunków motyli.

Pośród tych różnych gatunków, wiele odkryto w przebiegu ostatniego dziesięciolecia. Dane zebrane przez Wildlife Conservation Society w latach 1999 – 2009 oceniają, że co trzy dni jest odkrywany nowy gatunek w parku narodowym Bahuaja Sonene.

Komentarze do: Peru: odnotowano 365 nowych gatunków w parku Bahuaja Sonene

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz