Szukaj

Oddali krew, ratują życie innym

Podziel się
Komentarze0

119 osób z całej Polski wzięło udział w letniej akcji poboru krwi organizowanej w JuraParku w Krasiejowie. Dzięki działaniom, prowadzonym wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu, udało się zgromadzić ponad 50 litrów krwi.


- Każde wakacje to trudny czas dla naszej placówki - mówi Monika Feret z RCKiK w Opolu - Krwiodawcy wyjeżdżają na urlopy, liczba wypadków statystycznie wzrasta, a krwi niestety nie można długo przechowywać, gdyż po 40 dniach traci swoją ważność. Staramy się więc nagłaśniać problem, by dotrzeć do potencjalnych dawców, jednocześnie maksymalnie ułatwić im proces donacji.

Krwiobus - mobilny punkt poboru krwi już czterokrotnie stanął przed JuraParkiem, który w weekendy odwiedza średnio 10 tys. turystów.

- Bardzo cieszy nas duża popularność akcji oraz jej przebieg. - mówi Witold Szymula, kierownik JuraParku - Rodzice, oddając krew, dają dobry przykład dzieciom. Wyjaśniają im też dlaczego warto to robić i na czym polega cały proces. Wierzymy, że dzięki temu dzieciaki, którym akcja krwiodawstwa będzie kojarzyć się z wizytą w JuraParku i zabawą, chętniej zdecydują się na bycie honorowymi dawcami krwi już w dorosłym życiu.


W lipcu i sierpniu na terenie JuraParku w Krasiejowie przeprowadzono 4 akcje poboru krwi w ramach  letniej kampanii, organizowanej przez RCKiK w Opolu: Nie masz pomysłu na wakacje? Oddaj krew, uratuj innym życie. W każdej z nich udział wzięło średnio 30 osób. Byli to mieszkańcy okolicznych miejscowości oraz  wielu turystów z całej Polski.

- Bardzo podoba mi się ten pomysł - mówi pan Piotr z Częstochowy - Przyjechałem do JuraParku z rodziną i kiedy dowiedziałem się o możliwości oddania krwi, nie wahałem się ani chwili. W tygodniu prowadzę firmę i niestety nie mam czasu, żeby udać się do centrum krwiodawstwa. Teraz mogłem połączyć przyjemne z pożytecznym i jeszcze dodatkowo dostać darmową wejściówkę do JuraParku, co było bardzo miłą niespodzianką.

Kolejne akcje planowane są jesienią.

Komentarze do: Oddali krew, ratują życie innym

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz