Szukaj

Nauka ekologii podczas zakupów

Podziel się
Komentarze0

W ramach obchodów Dnia Ziemi, w weekend 28-29 kwietnia, w Centrum Handlowym 3 Stawy w Katowicach odbędzie się festyn ekologiczno-integracyjny "Razem dla Ziemi". Jego celem będzie  nie tylko edukowanie najmłodszych jak dbać o naszą planetę, ale również pomoc w integracji osób niepełnosprawnych poprzez ekologię. Podczas festynu najmłodsi goście CH 3 Stawy będą łowić rybki, zapoznając się przy tym z ich gatunkami oraz poznając siedliska ich życia.


Za pomocą "żywych pionków" odbędą wędrówkę poprzez ocean, między kontynentami, podczas której będą odpowiadać na pytania związane z Ziemią i dowiedzą się jak o nią dbać. Dzieci będą się uczyć sortować odpady oraz poznają mieszkańców lądów i oceanów poprzez gry i zabawy. Otrzymają również nagrody i poczęstunki Matki Planety, będą mogły uczestniczyć w malowaniu twarzy oraz tworzeniu obrazów naszej planety.- Edukowanie dzieci w zakresie ekologii jest ważnym elementem poznania i zrozumienia środowiska, które ich otacza. Dzieci w wieku przedszkolnym szybko się uczą i są ciekawe świata. Dlatego umożliwienie im poznania Ziemi przez zabawę jest najlepszą formą edukacji i sposobem na zwiększanie świadomości ekologicznej społeczeństwa -- mówi Marek Mazik, dyrektor finansowy Euro-Steel Recykling, współorganizatora festynu.

Nie tylko dla dzieci, nie tylko dla Ziemi

Akcja "Razem dla Ziemi" ma na celu nie tylko edukowanie dzieci, ale również dorosłych. - W Polsce świadomość ekologiczna osób dorosłych jest niska. Do naszych największych ekologicznych grzechów należy nie sortowanie odpadów, brak odpowiedzialności za zatruwanie przyrody i mała wiedza na temat zagrożenia jakie niesie ze sobą pogarszająca się jakość środowiska. Na szczęście świadomość ta powoli rośnie -- tłumaczy specjalista ds. ochrony środowiska z Euro-Steel Recycling, Irena Kania-Surowiec.


Problem niskiej świadomości ekologicznej nie jest jedynym problemem na jaki akcja "Razem dla ziemi" ma zwrócić uwagę. -- W naszym kraju jest niska akceptacja osób niepełnosprawnych. Dlatego połączenie tych dwóch tematów jest podstawowym założeniem festynu. Integracja osób niepełnosprawnych poprzez ekologię i pozytywne emocje jest podstawowym założeniem naszych inicjatyw - tłumaczy prezes stowarzyszenia "Niepełnosprawnisprawni", innego ze współorganizatorów akcji.

Ekologiczne (3)stawy

Inicjatywy proekologiczne na dobre wpisały się w działalność centrum handlowego 3 Stawy. Obiekt był pierwszym w Polsce, który uzyskał
ekologiczny certyfikat BREEAM In-use, spełniając restrykcyjne wymagania w zakresie zrównoważonego budownictwa i ekologii. Przeprowadzono wiele inwestycji, dzięki którym budynek jest bardziej przyjazny środowisku, zużywa mniej energii i wody -- Akcja "Razem dla ziemi" idealnie wpasowuję się w charakter naszego centrum. Staramy się promować ekologiczne zachowania, biorąc udział w ekologicznych inicjatywach, takich jak "Godzina dla ziemi", czy też wystawa "Kwiaty zamiast śmieci".

Dodatkowo chcemy by nasze centrum było przyjazne dzieciom oraz osobom niepełnosprawnym -- wyjaśnia Agnieszka Nizio, dyrektor CH 3Stawy. Budynek galerii posiada toalety przystosowane dla niepełnosprawnych, wyznaczone miejsca parkingowe, podjazdy oraz windę. Bezpłatnie można tam również wypożyczyć wózek, który ułatwia poruszanie się po centrum w czasie zakupów. Dla najmłodszych przygotowano specjalny plac zabaw, a toalety są dostosowane do matek z małymi dziećmi.

Harmonogram Festynu Ekologiczno -- Integracyjnego "Razem dla Ziemi":
Sobota, 28.04.2012: godz. 11.00-16.00
Niedziele, 29.04.2012r: godz. 13.00-17.00

Komentarze do: Nauka ekologii podczas zakupów

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz