Szukaj

Nagłe wybuchy gniewu mogą wywołać atak serca

Podziel się
Komentarze0

Zdarzyło ci się kiedyś naprawdę wpaść w gniew? Oczywiście.Czy to za sprawą denerwującego współpracownika, czy partnera, wpadamy we wściekłość. Bądźcie ostrożni: według nowych badań, opublikowanych w European Heart Journal, wybuchy złości prowadzą do chorób serca, zawału, a nawet udaru.

Badacze wysunęli wnioski na podstawie kombinacji dziewięciu badań na temat gniewu u pacjentów, którzy wcześniej przeżyli atak serca, zawał, itp. Okazuje się, że po około dwóch godzinach od wybuchu gniewu, ryzyko ataku i zawału serca wzrasta pięciokrotnie, a udaru (z przyczyn niedokrwienia) i arytmii serca, ponad trzykrotnie. Jednak zwykłe, sąsiedzkie sprzeczki i temu podobne, wydają się być nieszkodliwe.

Doktor Murray A. Mittelman, profesor nadzwyczajny medycyny na Harvardzie i starszy autor opublikowanego artykułu, twierdzi, że konieczne jest przeprowadzenie jeszcze wielu badań dla znalezienia odpowiedniego sposobu na hamowanie gniewu , a tym samym, utrzymanie lepszej kondycji serca. Jednak czy istnieją jakiekolwiek skuteczne  zabiegi behawioralne? Lekarstwa? – pyta.

Kakao i relaks

Istnieją naturalne sposoby panowania nad gniewem. Właściwe odżywienie i odpowiednie nawyki w codziennym życiu, pozwalają na trzymanie emocji w ryzach. Dieta, słodkie ziemniaki, kakao lub zielona herbata, działają kojąco, dlatego zaleca się ich codzienne spożywanie.

Dla przykładu, magnez, zawarty w kakao jest podstawowym źródłem suplementacji dla milionów Amerykanów z niedoborem tego pierwiastka, co również wpływa na obniżenie poziomu stresu.

Instruktorzy jogi zalecają dla zrelaksowania pozycję leżącą, płasko na plecach z dłońmi, skierowanymi ku górze. Głęboko oddychając, skupić się na rozluźnieniu konkretnych części ciała, zaczynając od głowy i mięsni twarzy, a następnie kierując koncentrację na niższe partie ciała.

Odpowiednie ćwiczenia i nawyki żywieniowe nie tylko utrzymują serce w dobrej kondycji, ale również utrzymują ciało i umysł, co sprawia, że ludzie stają się szczęśliwsi, bardziej skoncentrowani i pełniejsi energii.

Opracowała: Agata Sugak

Komentarze do: Nagłe wybuchy gniewu mogą wywołać atak serca

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz