Szukaj

Most z przetworzonego plastiku zbudowany w Walii

Podziel się
Komentarze0

Trzydziestometrowej długości most powstał któregoś dnia nad rzeką Tweed, w Peeblesshire w Walii. Jeśli na pierwszy rzut oka przypomina on każdy inny most, to jednakże jest dość niezwykły. Albowiem powstał z pięćdziesięciu ton butelek po wodzie, poddanych recyklingowi.Zbudowała go lokalna firma Vertech.  Nie da się ukryć, że jest to pierwszy plastikowy most w Europie.

Jak donosi to strona orldarchitecturenews.com, most ten ma trzydzieści metrów długości i powstał z wyrzuconych butelek po wodzie. W konstrukcji tego mostu pomagały ekipy z uniwersytetu amerykańskiego Rutgers i z uniwersytetu brytyjskiego Cardiff.

Opracowany tak, żeby wspomagał ruch samochodowy, powstał w ciągu zaledwie dwóch tygodni, włączając w to także zainstalowanie na miejscu. Jest on totalnie ekologiczny i nie potrzebuje żadnego specyficznego utrzymania; jest to dodatkowa korzyść.


Gdyby któregoś dnia został zniszczony, można go ponownie poddać reutylizacji, ponieważ jest przetwarzalny w 100%.

Firma Vertech spodziewa się, że most ten posłuży jako przykład, i już wkrótce w całej Europie pojawią się plastikowe mosty, dające drugie życie wszystkim plastikom, które wyrzucamy w wielkich ilościach.

W ten sposób unikniemy zaśmiecania ziemi albo wysyłania plastikowych śmieci do Chin.

Firma z Walii pracuje poza tym nad produkcją materiałów z reutylizowanego papieru. Technologia ta może znaleźć zastosowanie któregoś dnia w budownictwie europejskim, jak spodziewa się firma Vertech, a przede wszystkim w produkcji sklejki.

Komentarze do: Most z przetworzonego plastiku zbudowany w Walii

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz