Szukaj

Kanada: niedźwiedź polarny od tej pory jest gatunkiem zagrożonym

Podziel się
Komentarze0

Rząd kanadyjski zdecydował się wzmocnić ochronę misia polarnego. W tym celu, dorzucono ten gatunek zwierzęcia do listy gatunków zagrożonych wyginięciem.Kanadyjski minister środowiska, pan Peter Kent, oznajmił w zeszłym tygodniu, że rząd tego kraju postanowił wpisać na listę zagrożonych gatunków również niedźwiedzia polarnego, ponieważ, po ewaluacji, stwierdzono, że 15 500 z 20 000 (do 25 000) niedźwiedzi polarnych, które liczy nasza planeta, żyje właśnie na północy Kanady.

Prezentuje to około 60% populacji światowej tych misiów. W związku z tym, Kanada uznała, że sytuacja tych ssaków jest dość niepokojąca. Stąd ta decyzja rządu kanadyjskiego.


Oznacza to, że dodanie misia polarnego do kanadyjskiej listy gatunków zagrożonych, wdraża w życie plan zarządzania, który ma sprawić, że niedźwiedź polarny nie znajdzie się na prostej drodze do wymarcia, jak wyjaśnia kanadyjski minister środowiska.

Minister sprecyzował jeszcze, że ostatecznym celem podjętych działań jest załagodzenie zagrożeń wynikających z działalności człowieka, co ma skutkować usunięciem misia polarnego z listy gatunków zagrożonych.

Na tę chwilę, plan ochrony, który ma zostać opracowany w ciągu trzech lat, nie będzie niczego zakazywał. Kanadyjski minister środowiska, Peter Kent, sprecyzował w komunikacie, że polowanie na niedźwiedzie, któremu oddają się przede wszystkim Inuici, nie zostanie poddane w wątpliwość.

Skonsultowani przez rząd kanadyjski w latach 2008 – 2010, Inuci sprzeciwili się wpisaniu misia polarnego na listę gatunków zagrożonych. A jednak, około  530 niedźwiedzi ginie w polowaniach każdego roku w Kanadzie, jak podaje Gazette du Canada.

Komentarze do: Kanada: niedźwiedź polarny od tej pory jest gatunkiem zagrożonym

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz