Szukaj

Kampania uwrażliwiająca na ratunek wielorybom

Podziel się
Komentarze0

Organizacja WWF zapoczątkowała bardzo obszerny program mający na celu pomoc w ochronie najbardziej zagrożonych gatunków wielorybów, a także kampanię uwrażliwiającą, która ma przekonać banki finansujące budowę kolejnych platform wiertniczych, aby porzuciły tego typu projekty.Albowiem, platformy wiertnicze zagrażają przeżyciu wielorybów baskijskich, które odżywiają się w tych strefach.

Wieloryb baskijski mierzący jedenaście metrów, zablokowany, mógł spłynąć w dół Tamizy w zeszłym tygodniu właśnie dzięki programowi WWF. Wydarzenie to miało na celu powiadomienie opinii publicznej na temat dramatycznej sytuacji, w której znajdował jeden z wielorybów najbardziej zagrożonych na świecie, jak wyjaśniała organizacja WWF w komunikacie prasowym.

Na świecie pozostaje dzisiaj 130 tych wielorybów biskajskich, ale w Kanadzie nie ma już żadnego, który żyłby w stanie dzikim. Na dzień dzisiejszy, jedynie 26 samic w wieku reprodukcyjnym zapewnia przeżycie gatunku.


Ale budowanie trzeciej platformy wiertniczej na północnym zachodzie Pacyfiku grozi zniszczeniem strefy, gdzie odżywiają się te walenie, przeszkadzaniem im poprzez zanieczyszczenia dźwiękowe, a nawet może skutkować śmiercią wielorybów w przypadku wycieku paliw.

Poza tym, trasy migracyjne tych wielorbów moga być całkowicie zakłócone. I to właśnie w obliczu takich zagrożeń organizacja WWF zdecydowała się rozpocząć kampanię uwrażliwiającą, która nosi nazwę Western grey whale.

Wraz z tą kampanią, organizacja WWF chce przekonać banki, aby nie angażowaly się w projekt trzeciej platformy wiertniczej Sakhaline 2.

Stowarzyczenie to oferuje całej opinii publicznej możliwość przyłączenia się do tej kampanii mającej na celu ochronę bioróżnorodności, poprzez podpisanie petycji online, którą możemy znaleźć na stronie internetowej pod adresem www.thelast130.org.

W dniach od 12 lutego do 14 lutego 2012 roku, jedenastu niezależnych ekspertow z Western grey whale Adviory Panel zjednoczyło się wraz z darczyńcami i z Sakhalin Energy, aby znaleźć rozwiązania pomagające ograniczyć wpływ operacji wiercenia na życie i na przeżycie  wielorybów.

Komentarze do: Kampania uwrażliwiająca na ratunek wielorybom

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz