Szukaj

Jak walczyć z chorobami stawów?

Podziel się
Komentarze0
7/7
S.O.S z apteki Następny

S.O.S z apteki

Kiedy chorują stawy, stosuje się leki o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym.  Należą do nich leki niesteroidowe (NLPZ) jak nimesulid, który po podaniu dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego i w krótkim czasie ogranicza przykre doznania bólowe.

Przez to, iż efek jest szybki,  zaleca się go do leczenia ostrego bólu. Natomiast deksketoprofen można stosować nawet przed posiłkiem, co jest niezmiernie ważne u pacjentów, u których dominuje sztywność poranna i odczucia bólowe, szybko i skutecznie znosząc te objawy.

Doraźnie można stosować różnego rodzaju żele do stosowania miejscowego. Do stawów wstrzykuje się również kwas hialuronowy, aby zapewnienić odpowiednie odżywienie i nawilżenie budującym je tkankom. U pacjentów o szczególnie nasilonych problemach stosuje się natomiast zabiegi chirurgiczne w celu zmniejszenia dolegliwości i zwiększenia sprawności. Jako uzupełnienie leczenia czasem rozważa się metody alternatywne, jak fitoterapia, medycyna naturalna czy akupunktura. Kwestię ich zastosowania warto jednak zawsze skonsultować z lekarzem.

Komentarze do: Jak walczyć z chorobami stawów?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz