Szukaj

Indie: powietrze najbardziej zanieczyszczone na świecie

Podziel się
Komentarze0

Już w przeszłości specjaliści sklasyfikowali Indie pośród krajów rozwiniętych jako kraj najbardziej zanieczyszczony na świecie. Ale nowe badanie, przeprowadzone przez naukowców z uniwersytetu Yale oraz z uniwersytetu Columbia pokazuje, że sytuacja w kraju w ogóle się nie poprawiła, a w szczególności w dziedzinie jakości powietrza.Z wynikiem 3,72 na 100, Indie znajdują się na ostatniej pozycji, zaraz za Bangladeszem, sklasyfikowanym na poziomie 13,66 w klasyfikacji dotyczącej jakości powietrza w 132 krajach.

Klasyfikacja ta została ustalona przez badaczy z uniwersytetu Yale oraz z uniwersytetu Columbia, którzy na podium postawili Szwajcarię, Łotwę oraz Norwegię, podczas gdy kraje Azji południowej, takie jak Pakistan, Nepal oraz Chiny zajmują końcówkę rankingu.

Mimo wszystkich projektów i kampanii zaangażowanych w poprawę środowiska naturalnego, Indie oficjalnie mają powietrze najbardziej toksyczne na świecie, jak donosi strona internetowa The Hindu.


Jednakże, jednocześnie eksperci ujawniają dokonane postępy, przede wyszystkim jeśli chodzi o lasy, rybołówstwo, zmianę klimatu oraz bioróżnorodność. Kraj powinien więc od tej pory koncentrować swoje wysiłki ekologiczne na jakości powietrza.

Nie wolno bowiem zapomnieć, że jest to bardzo ważny czynnik dla zdrowia populacji, tak samo zresztą jak i jakość wody, dla której jeszcze wiele trzeba zrobić, zarówno w sensie jej wpływu na ekosystemy, jak również na zdrowie mieszkańców.

Raport na temat wskaźników powietrza został zaprezentowany w czasie światowego forum ekonomicznego, które miało miejsce w Davos. Celem tej analizy oraz klasyfikacji jest określenie liderów oraz spóźnialskich, przed szczytem w Rio, którego tematem będzie trwały rozwój. Szczyt ten będzie miał miejsce w Rio de Janeiro w Brazylii, w czerwcu tego roku.

Komentarze do: Indie: powietrze najbardziej zanieczyszczone na świecie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz