Szukaj

Gdzie jest trzustka

Odpowiedz w wątku
Kasiula99
Kasiula99 07-04-2016 10:19

Moja babcia była u lekarza, który powiedział jej, że ma zapalenie trzustki? Gdzie ta trzuska w ogóle jest? Umiem tak mniej więcej umiejscowić wątrobę, żołądek, ale trzustka? Po której stronie brzucha ona się znajduje? Z przodu czy z tyłu? Gdzie jest trzustka?

Gargamel65
Gargamel65 20-04-2016 14:43

Jeśli umiesz umiejscowić sobie gdzie jest wątroba i żołądek łatwo Ci będzie wyobrazić sobie, gdzie jest trzustka. Wątroba jest lekko z przodu przed żołądkiem i troszeczkę wyżej, a trzustka znajduje się pod żołądkiem, nieco za nim. Odpowiedź na pytanie gdzie jest trzustka jest o tyle trudna, że narząd ten ma nieregularny kształt i jest wygięty. Ma kształt haczyka i częścią środkową jest wygieta do przodu. Mam nadzieję że chociaż trochę pomogłem Ci dowiedzieć się, gdzie jest trzustka.

Ajsza
Ajsza 27-04-2016 16:14

Skoro już ktoś wytłumaczył Ci gdzie jest trzustka, może chcesz poczytac co to zapalenie trzustki: http://www.biomedical.pl/choroby/ukladu-pokarmowego/zapalenie-trzustki-329.html Swoją drogą szacun Gargamel65, ja bym lepiej nie napisała, gdzie jest trzustka. Może będę umiała ją umiejscowić, gdy zacznie mi dokuczać, bo siedzący tryb życia i kuchnia, jaką preferuje moje otoczenie, na pewno trzustce nie sprzyjają... :(

Kasiula99
Kasiula99 27-04-2016 16:19

Hej, czytam, gdzie ta cała trzustka jest, i chyba właśnie ona mnie boli... Jakie mogą być przyczyny bólu trzustki? Czy to musi być zapalenie, czy może być coś innego? Ból utrzymuje się kilka dni, jest ostry, pod lewym żebrem, sięga aż do pleców. W końcu trzustka kończy się gdzie z tyłu, z tego co piszecie. Co to jest ten cały ból trzustki? Mam się niepokoić?

Sylwusia333
Sylwusia333 27-04-2016 16:24

Z tego co opisujesz, ból odczuwany przez Ciebie wskazuje na zapalenie trzustki i to na jego ostrą odmianę. Zastanawiam się, czemu do tej pory nie wybrałaś się do lekarza... Może ból nie jest aż tak intensywny, jak go opisujesz? Informacje, gdzie jest trzustka to chyba niekoniecznie dobra wskazówka zapewniająca wlaściwą diagnozę... Ból trzustki zazwyczaj oznacza zapalenie, jednak jego postaci może być wiele: przewlekłe (gdzie dochodzi do zwapnień), łagodne, ostre... Zdarzają się też nowotwory trzustki, ale nie będę Cię straszyć :)

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Sztuczna trzustka – postęp w pracach nad "inteligentną pompą insulinową""