Szukaj

Dbajmy o serce nie tylko w kwietniu, mamy je jedno na całe życie!

Podziel się
Komentarze0

Kwiecień, zgodnie z intencją WHO, to miesiąc dedykowany zdrowiu. W tym roku na szczególną uwagę zasługuje serce, a hasło pomysłodawcy „Zdrowe bicie serca” ma zmniejszyć ryzyko zachorowań na zawał serca czy udar mózgu.


Lekarze rodzinni z PPOZ postanowili kontynuować to zaszczytne przesłanie w kolejnych miesiącach i przypominają swoim pacjentom, jak ważna jest kontrola ciśnienia krwi, ponieważ dzięki niej możemy dużo wcześniej rozpoznać  groźne choroby układu krążenia.

W Polsce na nadciśnienie tętnicze choruje ok. 10 mln osób. Jest to niebezpieczna choroba układu krążenia, której charakterystyczną cechą jest podwyższone ciśnienie krwi. Nie leczona może prowadzić do zawałów serca lub udaru mózgu.


Nadciśnienie bardzo często obserwowane jest u osób o złych nawykach żywieniowych przy jednoczesnym braku ruchu. Ponieważ rolą lekarzy rodzinnych jest edukacja zdrowotna w myśl zasady- lepiej zapobiegać niż leczyć, lekarze z PPOZ podjęli działań związanych z edukowaniem w zakresie zapobiegania wysokiemu ciśnieniu krwi i jego powikłaniom, przede wszystkim, wskazując dobre praktyki w wyrabianiu nawyków dbania o swoje zdrowie.

- W tym celu opracowaliśmy informację dla naszych pacjentów, którą umieściliśmy także na stronie www naszej organizacji oraz znajdzie się ona w następnym numerze „Gazety dla Pacjenta”. Informujemy pacjentów w naszych gabinetach na temat podstawowych nawyków higienicznych, żywieniowych i aktywności ruchowej. Oczywiście również zapraszamy wszystkich przez cały rok do odwiedzania placówek POZ, by skontrolować sobie ciśnienie. - informuje doktor Bożena Janicka prezes PPOZ

Komentarze do: Dbajmy o serce nie tylko w kwietniu, mamy je jedno na całe życie!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz