Szukaj

Czy bakteria escherichia coli jest zaraźliwa

Odpowiedz w wątku
ciastko89
ciastko89 22-03-2016 14:36

Ostatnio byłam odwiedzić chorą przyjaciółkę (myślałam, że ma zwykłe zatrucie pokarmowe) i jak się potem okazało jest zarażona bakterią escherichia coli...Chciałam się dowiedzieć, czy istnieje możliwość, że mogłam się zarazić? Nie zbliżałam się do niej zbytnio, ale normalnie rozmawiałyśmy.

Zmęczony_ludźmi
Zmęczony_ludźmi 23-03-2016 12:01

Jeśli tylko rozmawiałyście, nie jesteś zarażona. Bakterią escherichia coli można się co prawda zarazić przez kontakt z chorym, ale tylko i wyłącznie wtedy, gdy będziesz miała styczność z bakteriami kałowymi, czyli np. przez dotyk.

Mirgol
Mirgol 04-04-2016 11:51

Bakteria escherichia coli jest zaraźliwa w przypadkach: kontaktu płciowego, picia z jednej szklanki i jak napisano post wyżej dotyku, jeśli mamy kontakt z bakteriami. Jeśli rozmawiałyście, nie powinno byc powodów do obaw. Tym bardziej, że przypuszczam, że koleżanka dba o higienę dwa razy bardziej jeśli wie, że jest chora :) Bakteria escherichia coli jest zaraźliwa, ale w bardzo ograniczonych sytuacjach.

żwirek
żwirek 26-04-2016 16:27

Oczywiście, że bakteria escherichia coli jest zaraźliwa.
l oprócz tego co zostało tutaj wspomniane dodam jeszcze, że bardzo ważna jest higiena. Koniecznie trzeba pamiętać, żeby myć ręce bo to tak na prawdę podstawa ochrony przed zarażeniem.

Ben.Big
Ben.Big 26-04-2016 16:35

Tez mi się wydaje, że nie jesteś zarażona, co prawda bakteria escherichia coli jest zaraźliwa, ale bez przesady ;) Zwykła rozmowa, jeszcze w odpowiedniej odległości, nie powinna być niebezpieczna.

Dagmarris
Dagmarris 18-07-2016 10:50

Bakterią EHEC można się zarazić poprzez zjedzenie zainfekowanego, surowego mięsa, wypicie zainfekowanego surowego mleka, zjedzenia niedomytych owoców i warzyw, bezpośredni kontakt ze zwierzęciem lub człowiekiem, który jest nosicielem, a także bezpośredni kontakt z osobą chorą. Jednak krótka rozmowa w bezpiecznej odległości raczej nie spowodowała od razu zarażenia się bakterią EHEC. Natomiast jeśli się tym bardzo niepokoisz to najlepiej zrobić odpowiednie badania pod tym kątem.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Zakażenie wywołane przez Escherichia coli (EHEC)"