Szukaj

Bzdury z tym autyzmem

Odpowiedz w wątku
migg
migg 10-04-2009 08:21

http://migg.wordpress.com/2009/04/09/wielka-wojna-wakefielda/

skiter
skiter 29-05-2009 16:07

Wcale nie bzdury. Rzeczywiście, po mimo, że mój syn jest autystyczny i badania potwierdziły zatrucie metalami ciężkimi etc. trudno powiedzieć, czy akurat szczepienie jest tu główną przyczyną. Jednak z jakiś powodów rodzą się dzieci, których organizmy mają ogromny problem z samooczyszczeniem się z toksyn i metali ciężkich, których niestety, lwia część zawarta jest w szczepionkach. Jako, że autyzm wychodzi do 3 roku życia (nie jest jak np. Down, który widać na pierwszy rzut oka i sprawa jasna), szczepienie dziecka potencjalnie zagrożonego powyższą przypadłością jest niczym gra w rosyjską ruletkę, bo nie wiadomo, jakie dziecko akurat nam się trafiło. Co gorsza, jeśli z czasem okaże się, że dziecko ma jakieś zaburzenia w rozwoju, szczepienie jest niczym kopanie leżącego. Tym bardziej, że większość chorób, na które szczepione są nasze dzieci, są albo chorobami, które można po prostu przejść, nabrać własnej odporności i przeżyć, albo nie występują na świecie od wielu lat, jak np. Polio, którego ostatni przypadek NA ŚWIECIE wydarzył się w 1992r., i to w jednym z krajów trzeciego świata, a w roku 2002 WHO ogłosiła tą chorobę za wytępioną. Ale jeśli dziecko autystyczne dodatkowo obciążymy szczepionką, jest większe zagrożenie dodatkowego cofnięcia i tak już zaburzonego rozwoju, niż zachorowania w wyniku nie zaszczepienia. Ja rozumiem, że z pewnością szczepienia ochronne w znacznym stopniu pomogły wytępić wiele okropnych choróbsk, ale skoro np. Polio nie występuje już od wielu lat na świecie, to po co je wszczepiać w ciało? Równie dobrze można by szczepić się na Tyfus, który jeszcze kilkadziesiąt lat temu dziesiątkował falami Europę, a teraz znamy tę chorobę w zasadzie z nazwy.

Arkadaś
Arkadaś 14-10-2009 20:55

Można też krótko i na temat

"W trosce o zdrowie naszego dziecka nie wyrażamy zgody na jakiekolwiek szczepienia ochronne. Jesteśmy świadomi konsekwencji takiej decyzji, jak również wszelkich powikłań poszczepiennych. Nie chcemy narażać naszego dziecka na możliwe komplikacje nimi wywołane, dlatego nie zgadzamy się na ich stosowanie. W związku z tym prosimy o nieprzysyłanie do nas jakichkolwiek zawiadomień o szczepieniach.
Z poważaniem .."


A jeśli takie pisma nadal nie wystarczą i znajdzie się jakiś nadgorliwy lekarz to niech najpierw podpisze takie cuś:

POŚWIADCZENIE SZCZEPIENIAJa ........................ oświadczam,że szczepionka (nazwa,producent,nr serii) ............................................ przeciwko ....................... ,którą zaaplikowałem/am dziecku(imię i nazwisko dziecka) ........................................ dnia .......... w (przychodnia,szpital) ........................................ jest szczepionką w pełni bezpieczną dla życia i zdrowia dziecka. Zapewniam, że po zaszczepieniu dziecka nie wystąpi choroba, przeciwko której szczepionka została przygotowana i wykonano szczepienie oraz nie wystąpią żadne inne powikłania bezpośrednie* czy zgon.

Oświadczam, że jako lekarz jestem zaznajomiony/a z ustawą o niekorzystnym wpływie szczepień (Dz.Ust.Nr 241 poz.2097 - ”Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dn. 23.12.2002 r. w sprawie niepożądanych odczynów poszczepiennych). W wypadku wystąpienia jakichkolwiek fizycznych lub psychicznych powikłań poszczepiennych i ich następstw jako osoba odpowiedzialna za zaszczepienie zobowiązuję się zapłacić stosowne odszkodowanie w wysokości ...................................zł (jako koszty leczenia, rehabilitacji i opieki) w stosunku do ofiary lub jego rodziców/opiekunów prawnych lub w wypadku niewypłacalności przejąć częściową opiekę nad dzieckiem, które w wyniku tej szczepionki dozna urazów czy upośledzenia.


Niniejsze oświadczenie stanowi również podstawę do dochodzenia pośrednich odszkodowań od firm czy instytucji mogących być powiązanych z tą sprawą na drodze sądowej w oparciu o stosowne przepisy prawa polskiego lub dekretów prawnych Unii Europejskiej.
................................................... ........................................
miejscowość dnia........................................................ .....................................
podpis lekarza w pełnym brzmieniu pieczątka lekarza
* zapalenia, porażenia lub inne uszkodzenia mózgu (np. autyzm); uszkodzenia nerek; zapalenia wątroby; objawy neurologiczne takich jak encefalopatia, zespół nieustannego płaczu (krzyku), drgawki, zespół hyperaktywno-hypotensyjny; przewlekłe zapalenie stawów; plamica małopłytkowa; poszczepienne porażenne poliomyelitis; nowotwory.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Ciemna strona szczepionek?"