Szukaj

Australijka przywrócona do życia po 42 minutach śmierci klinicznej!

Podziel się
Komentarze0

Vanessę Tanasio, 41-letnią mieszkankę Australii, przewieziono do szpitala w Melbourne po zawale serca wywołanym przez zablokowanie tętnicy. Lekarze na miejscu stwierdzili śmierć kliniczną, ale posłużyli się masażem serca przy pomocy kompresora zewnętrznego (Lucas 2) i lekarstwami, aby ją reanimować po 42 minutach śmierci.Zastosowanie kompresora kardiologicznego miało na celu utrzymanie przepływu krwi do mózgu, aby organ ten nie obumarł. W tym samym czasie kardiolog ze szpitala, dr Wally Ahmar, otworzył chirurgicznie tętnicę, aby ją odblokować.

Kiedy przepływ krwi został przywrócony, serce kobiety znów zaczęło bić w normalnym rytmie.

Dr Ahmar wyjaśnia: - Zastosowałem masaż serca i wiele leków, aby ją reanimować. To prawdziwy cud. Nie myślałem, że pójdzie aż tak dobrze!


Zdaniem personelu szpitalnego, to był pierwszy raz, kiedy w Australii użyto kompresora Lucas 2 równie skutecznie przez tak długi czas na pacjencie.

Sama Vanessa Tanasio stwierdza, że wcześniej nigdy nie miała problemów kardiologicznych.

Opowiada: - Pamiętam, jak siedziałam u siebie na kanapie, potem na ziemi, a potem przybycie do szpitala. Brakuje mi dwóch dni, których nie pamiętam. Byłam martwa blisko godzinę, a zaledwie tydzień później czuję się świetnie. To całkowicie surrealistyczne.

Komentarze do: Australijka przywrócona do życia po 42 minutach śmierci klinicznej!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz