Szukaj

Paprotka zwyczajna (Polypodium vulgare)

Paprotki to rodzaj paproci, bardzo rozpowszechniony na całym świecie. Kiedyś, dawno temu, w Europie i w Ameryce Północnej, paprotka była składnikiem wielu preparatów medycznych, służących do leczenia bronchitu, kaszlu oraz zatwardzenia, a także niewydolności wątroby, ale dziś już zupełnie o tym zapomniano.

Paprotka zwyczajna (Polypodium vulgare) źródło: wikipedia


Części wykorzystywane:
kłącza.


Służy do ...

  • stymulowania funkcji seksualnych, jako składnik wielu suplementów. Ale, badania przeprowadzone do tej pory, jak również zastosowanie tradycyjne tej rośliny, ani jej skład i właściwości takie, jakie zostały określone przez naukę, nie pozwalają usprawiedliwić takiego zastosowania. Jest ona, jednakże, składnikiem wielu tego typu preparatów.


Przeciwwskzania:
kobiety ciężarne oraz karmiące piersią nie powinny konsumować paprotki zwyczajnej, ponieważ nie znamy skutków jej działania na płód i na noworodka.


Działanie niepożądane: nieznane.


Interakcje z innymi roślinami i suplementami: nieznane.


Interakcje z lekarstwami: nieznane.

Roślinne afrodyzjaki: rośliny oraz suplementy, które mają stymulować funkcje seksualne, zawsze były bardzo popularne, ale wiarygodne dane naukowe są niewystarczające, aby móc udokumentować ich ewentualną skuteczność.

Oto dlaczego należy mówić prawdę o tych produktach. Tym bardziej, że rynek jest przesycony produktami, które zawierają trzy, cztery, a czasami nawet dziesięć albo i dwanaście różnych składników: nieszkodliwość oraz skuteczność takich preparatów jest niemożliwa do określenia. Jeśli chodzi o paprotkę zwyczajną, portret jest jeszcze bardziej rozmazany, ponieważ jej zastosowanie popadło w zapomnienie.

Komentarze do: Paprotka zwyczajna (Polypodium vulgare)

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz