Szukaj

Grzyby Reishi (Ganoderma lucidum)

Grzyby Reishi, bardzo poszukiwane, już 2 000 lat temu były wykorzystywane przez Chińczyków i Japończyków jako lekarstwo. Uważa się, że ciało grzyba reishi ma moc wzmacniania całości organizmu oraz utrzymywania stanu optymalnego zdrowia oraz równowagi.

Grzyby Reishi (Ganoderma lucidum) źródło: wikipedia


W zależności od warunków rozwoju, grzyb reishi może przbierać różne kolory – czerwony, purpurowy, niebieski, żółty, czarny albo biały - ale czerwony jest najpowszechniejszy. W naszych czasach, grzyb ten cieszy się pewną popularnością wśród ludzi dotkniętych rakiem.


Grzyb reishi jest tym bardziej ceniony, ponieważ jest ekstremalnie rzadki w naturze. Rośnie on jedynie w głębokich górskich lasach, w głównej mierze na pniach śliw, które się rozkładają. I generalnie, można znaleźć najwyżej 2 albo 3 sztuki tego grzyba na 10 000 martwych śliw.


Mimo że Chińczycy próbowali przez wieki uprawiać reishi, to dopiero w latach 70 XX wieku japońskim naukowcom udało się tego dokonać. Od tego momentu, grzyb stał się łatwo dostępny dla zwykłych śmiertelników.
Części wykorzystywane: tradycyjnie, używa się ciała grzyba, ale niektórzy producenci wykorzystują również grzybnię.

Służy do ...


 •  przyczynia się do leczenia zapalenia stawów;
 •  pomoc w leczeniu raka;
 •  zapobieganie chorobom sercowo-naczyniowym.

W tradycyjnej medycynie japońskiej oraz chińskiej:

 •  zwalczanie zmęczenia i generalne wzmacnianie organizmu;
 •  stymulowanie układu odpornościowego;
 •  zatrzymywanie białkomoczu;
 •  leczenie astmy oraz dolegliwości dróg oddechowych;
 •  zapobieganie i leczenie raka;
 •  zapobieganie i leczenie dolegliwości wątrobowych;
 •  leczenie bezsenności;
 •  leczenie nadciśnienia;
 •  ochrona układu sercowo-naczyniowego.

Dostępność:
grzyb reishi jest oferowany w wielu postaciach. Można dostać kapsułki, pastylki, ekstrakty stałe albo ekstrakty w płynie. Grzyb reishi jest również dostępny w kawałkach oraz w proszku z suszonego grzyba. Stężenia bardzo się zmieniają w zależności od ekstraktu; ceny również.


Dawkowanie: W tradycyjnej medycynie chińskiej i japońskiej, dawki zmieniają się generalnie od 1,5 g do 9g na dzień w przypadku suszonego grzyba, albo równowartości w postaci pastylek, kapsułek, ekstraktów stałych albo ekstraktów w płynie. Należy skonsultować się z lekarzem praktykującym medycynę azjatycką, aby uzyskać spersonalizowane leczenie.


Ostrzeżenie:
osoby cierpiące na niedociśnienie tętnicze, powinny spożywać grzyby reishi z zachowaniem pewnej ostrożności, ponieważ mogą one jeszcze obniżyć u nich ciśnienie (ale nie zostało to potwierdzone).


Działanie niepożądane:
grzyby reishi mogą spowodować suchość w jamie ustnej, w gardle oraz w drogach nosowych, a także swędzenie, krwotoki z nosa oraz biegunki.


Interakcje z roślinami i suplementami:
żadne udokumentowane u człowieka.


Interakcje z lekarstwami:
żadne udokumentowane u człowieka.

Komentarze do: Grzyby Reishi (Ganoderma lucidum)

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz