Szukaj

Wizyta u lekarza przez internet, czy to możliwe?

Podziel się
Komentarze0

Nowe badanie pochyla się nad obawami przed interakcją online z lekarzami, niezależnie od tego, czy chodzi o wgląd do rezultatów badań, zadawanie lekarzom pytań drogą mailową, czy też wszelkie inne formy takich relacji, które mają zagrażać bezpośrednim kontaktom lekarza z pacjentem.Prace ukazały się w przeglądzie Journal of the American Medical Association.

Pokazują one, że ludzie, którzy mają wolny dostęp do swoich medycznych informacji online i komunikują się ze swoimi lekarzami drogą mailową, są również bardziej skłonni do odwiedzania lekarzy w gabinetach czy też rozmawiania z nimi telefonicznie.

Naukowcy z Institute for Health Research przy Kaiser Permanente Colorado przyjrzeli się usługom zdrowotnym, z których korzystali dorośli objęci przez co najmniej dwa lata systemem opieki zdrowotnej Kaiser Permanente Colorado, w okresie od 2005 – 2010.


Przede wszystkim, badacze skupili się nad tym, jak często dorośli posługiwali się programem My Health Manager, który jest platformą, dzięki której użytkownicy mogą mieć dostęp do swoich informacji online. Okazało się, że posługiwanie się My Health Manager wzrosło w latach 2007 – 2009, z 25% do 54%, a w szczytowym punkcie ponad 370 000 pacjentów korzystało z tej usługi.

Naukowcy odnotowali również wzrost w usługach klinicznych związany z korzystaniem z My Health Manager. Okazało się, że posługujący się nim ludzie częściej chodzą do lekarza, dzwonią do swoich lekarzy, przychodzą do klinik, na oddziały ratunkowe oraz do szpitali.

Naukowcy przypuszczają, że ten zwiększony ruch może wynikać z dodatkowej obawy dotyczącej zdrowia, zidentyfikowanej poprzez dostęp online.

Komentarze do: Wizyta u lekarza przez internet, czy to możliwe?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz