Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Yasmin - zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Lip 13, 2008 3:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kotka_Psotka napisał:
Ale ja sądzę że nasze nowoczesne pigułki powodują że jeśli nawet był większy odstęp czasu (12h czy 24h) też będzie ok... Smile

po to jest ulotka, żeby jej się trzymać. w ulotce pisze dokładnie, że jeżeli zapomnienie jest dłuższe niż 12h, to ryzyko ciąży istnieje (pierwszy i ostatni tydzień), więc lepiej nie ryzykować. zresztą mam koleżankę, która zapomniała jednej tabletki i zaszła w ciążę
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kotka_Psotka
Zbanowany


Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pon Lip 14, 2008 2:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
po to jest ulotka, żeby jej się trzymać. w ulotce pisze dokładnie, że jeżeli zapomnienie jest dłuższe niż 12h, to ryzyko ciąży istnieje (pierwszy i ostatni tydzień), więc lepiej nie ryzykować. zresztą mam koleżankę, która zapomniała jednej tabletki i zaszła w ciążę


Zgodzę się oczywiście tyle że nie o to mi chodziło Wink Chodziło mi o branie pierwszej tabletki ^^ Ale masz absolutną racje Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jaka



Dołączył: 02 Sie 2008
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 02, 2008 11:12 pm    Temat postu: witam leno Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też zażyawałm Yasmine ale b.źle się czułam miałam następujące objawy:
straszny ból piersi, nudności, zawroty głowy i chyba jak sobie teraz dobrze przypominam też zaczęły mi wypoadać włosy, ale myślałam że to jest jakaś inna przyczyna.
Oczywiście przytyłam i bardzo się z tym czuję bo prawie 4 kilogramy od grudnia2007r.

Od maja przyjmuje yasminelle i nie mam problemów z nudnościami i zbolałymi gruczołami piersiowymi-twardymi jak kamień.

pozdrawiam i życzę spokojnej nocy. Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mała0727



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 18, 2008 6:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć dziewczyny Smile
Nie czytałam wszystkiego na forum, więc nie wiem czy taki problem był już poruszany.
Wiecie, warzę 40,5 kg przy wzroście 160cm. Czy to nie ma znaczenia ile sie warzy gdy bierze sie te tabsy. Wcześniej brałam plastry ale to było jakieś nieporozumienie. Jakbym cały miesiąc miała PMS :/ a to bardzo dokuczliwe.
Nie długo pierwszy dzień okresu i zaczynam brać Yasminelle.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Wrz 19, 2008 9:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mała0727 napisał:
Cześć dziewczyny Smile
Wiecie, warzę 40,5 kg przy wzroście 160cm. Czy to nie ma znaczenia ile sie warzy gdy bierze sie te tabsy. .

ma znaczenie, ale w drugą stronę (w przypadku otyłości). tutaj nie ma znaczenia
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aga383



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Wto Paź 14, 2008 2:23 pm    Temat postu: YASMINELLE Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko odnosnie stosowania tabletek antykoncepcyjnych Yasminelle, mianowicie chodzi mi o wydłużenie zażywania tabletek. Obliczałam sobie na dwa miesiące do przodu moją miesiączke i niezręcznie mówiąc wypada mi akurat 7-dniowa przerwa w zażywaniu tabletek w okresie świąteczno-sylwestrowym. Czytając na forach oraz w ulotkach nie znalazłam informacji dotyczącej tego czy mogę zażyć dwa opakowania tabletek przez 42 dni bez zrobienia sobie przerwy na miesiaczkowanie (które ma wystąpić w trakcie 7-dniowej przerwy) ?????
Nigdy tego nie robiłam, jednak koleżanka mówiła że raz tak zrobiła. Ja jednak chciałabym sie dowiedziec czy tak można zrobić? czy mam cały czas bezpieczeństwo że nei zajde w ciąże? czy to jest bezpieczne dla mojej "płodności"?? Wystąpi miesiączka po tych dwóch opakowaniach tabletek??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Paź 14, 2008 7:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

możesz tak zrobić, ale nikt Ci nie zagwarantuje, że nie wystapi jakieś plamienie. ale spróbować zawsze można Wink a zabezpieczenie będzie dalej pełne
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agadasia



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 8:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam;
Od kilku miesięcy zażywam Yasminelle, wcześniej przez wiele lat brałam Minulet i lekarz po kilkumiesięcznej przerwie zmienił mi właśnie na Yasminelle. Biorę już piąte opakowanie i od początku mam straszne problemy z cerą. Lekarz zaproponował mi przeczekać trzy m-ce. Byłam u dermatologa, powiadomiłam oczywiście co zażywam i przepisał mi antybiotyk: Tetralysal (zażywam od września) i kremy: teraz Locacid, a wcześniej: Differin. I ginekolog i dermatolog mówili żebym nie przerywała kuracji, ale ja nie widzę żadnej poprawy Sad Jeszcze przez miesiąc mam kontynuować leczenie antybiotykiem i zażywać Yasminelki. Czy ktoś miał podobne problemy??? Jestem załamana. Moja buzia wygląda okropnie i nie wiem co mam dalej robić? Błagam poradźcie mi coś.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 10:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie wiem, co doradzić. może posłuchaj się lekarzy a potem ewentualnie zmień tabletki. tylko taka jedna sprawa - tetralysal może obniżać skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. zabezpieczasz się dodatkowo?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
alexa123



Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lis 22, 2008 2:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie wypadanie włosów! Po 6 miesiącach zażywania włosy zaczęły wychodzić garściami ! Nie wiedziałam od czego i zaczęłam szukać i zanalzłam, juz nie biore tabletek , same poczytajcie, aż sie resztki włosów jeżą na głowie:/ : http://www.handsomemen.pl/wlosy,lysienie,lysienie_a_antykoncepcja.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 8 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group