Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Yasmin - zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sylala



Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Kwi 27, 2008 8:43 pm    Temat postu: zmiana yasminelle na jasmin Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej Roxana! wiem, ze od zalozenia tego tematu minelo troche czasu, ale... Laughing widzialam, ze zminialas yasminelle na yasmin. tez mam taki zamiar, tylko problem w tym, ze nie wiem, czy powinnam miedzy yasminelle a yasmin normalnie robic 7-dniowa przerwe...? czy moze wziac pierwsza tabl yasmin od razu nastepnego dnia po skonczeniu yasminelle, zeby dzialanie antykoncepcyjne zostalo w pelni zachowane (czyli jutro, bo dzis bralam ostatnia)...? jak odbylo sie to u Ciebie? co poradzil Ci Twoj lekarz? i czy jestes z tej zmiany zadowolona...? z gory dzieki za info Smile pozdrawiam! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Kwi 27, 2008 9:31 pm    Temat postu: Re: zmiana yasminelle na jasmin Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może Roxana jeszcze się zjawi, ale wątpię, więc odpowiem Ci na chociaż jedno pytanko: jeżeli zmieniasz słabsze tabletki (yasminelle) na ciutkę mocniejsze (yasmin), to robisz normalnie przerwę 7 dni i 8smego zaczynasz nowe opakowanie nowych tabletek Wink skuteczność na pewno zostanie zachowana.

tzn. nic się nie stanie też, jak weźmiesz nowe np. w pierwszym dniu krwawienia z odstawienia yasminelle, ale nie ma takiej potrzeby w tym wypadku
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sylala



Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 28, 2008 7:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wielkie dzieki za odp Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Syntia



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 18, 2008 12:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam uzywam tabletek yasmin od niedawna lecz spoznia mi sie okres Confused Shocked czy to normalne przy hormonalnych tabletkach antykoncepcyjnych ?? Prosze o szybka odpowiedz z Gory dziekuje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Maj 18, 2008 12:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

od niedawna czyli od kiedy? pierwsze opakowanie, drugie? przez pierwsze trzy moze się nawet krwawienie wcale nie pojawić i to nic złego. organizm się musi przestawić.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Syntia



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 18, 2008 1:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dokladnie biore od od 11 maja pierwsze opakowanie ale pomylilam kierunki szczalek mam nadzieje ze to nie ma znaczenia ? Pozdrawiam z gory dziekuje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Maj 18, 2008 1:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

skoro zaczęłaś brać od 11 maja, to w ogóle o jaki okres chodzi? krwawienie z odstawienia ma się pojawić w 7miodniowej przerwie czyli w pierwszym tygodniu czerwca dopiero. a kierunek strzałek nie ma znaczenia, ma tylko ułatwić stosowanie..
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Syntia



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 18, 2008 4:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

okres mialam dostac 16 maja a ulotke do tych tabl. mam w jezyku hiszpanskim wiec za bardzo jej nie czytalam Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Maj 18, 2008 5:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

o rany... słuchaj a wiesz jak działają w ogóle tabletki anty? po pierwsze nie ma przy ich stosowaniu czegoś takiego jak okres tylko jest krwawienie z odstawienia, ale nieważne.
pierwsze opakowanie tabletek zaczynasz w pierwszym dniu miesiączki i potem bierzesz przez 21 dni (lub 28 - bo takie też niektóre są, ale wtedy te 7 jest jakby "pustych") i robisz 7 dni przerwy (w tym czasie nie bierzesz i powinno wystąpić krwawienie z odstawienia). ósmego dnia zaczynasz nowe opakowanie i tak w kółko.
więc jeżeli 11 maja zaczęłaś opakowanie, to 31 maja bierzesz ostatnia tabletkę, robisz przerwę i zaczynasz kolejne 8 czerwca. w czasie przerwy powinno wystąpić krwawienie choć przy pierwszych opakowaniach to jest różnie.
więc nie wiem, o co Ci chodzi z tym okresem 16 maja. a jeżeli liczysz wg swojego naturalnego cyklu, to oznacza, że zaczęłaś brać tabletki pod koniec cyklu i przez to opakowanie nie jesteś zabezpieczona do końca i musisz stosować dodatkowe zabezpieczenie.
i nie ma już Twojego naturalnego cyklu i nie możesz się nim kierować. na pw przesyłam Ci ulotkę po angielsku i po polsku.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Syntia



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 18, 2008 7:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja to wszystko rozumiem co mi napisalas. Tylko ze ja zaczelam brac te tabletki przed okresem a nie w pierwszy dzien . Jeszcze raz przepraszam za tyle pytan i bardzo bardzo dziekuje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 5 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group