Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Yasmin - zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Maj 29, 2008 10:52 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

aha, to jak nie zapomniałas tabletki tylko przez przypadek Ci się tak wzięło, to nie powinno być problemu.
a może brałaś jakieś leki lub byłaś chora?

w każdym razie na pewno nie przerywaj brania tabletek tylko rozpocznij kolejne opakowanie normalnie. jeżeli po kolejnym opakowaniu nie wystąpi krwawienie, idź do lekarza.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Agus23



Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Maj 30, 2008 11:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Yasminelle - 2 opakowania bez robienia przerwy , lekarz mi zalecił gdyz mam zapalenie ... dostalm dodatkowo leki" Metronidazol" , "Dalacin" oraz "Clotrimazolum"... Mam pytanie czy gdy biore reguralnie Yasminelle to jest normalne ze krwawie , niby lekko ale strasznie mnie brzuch boli .. Nibyy milam 2 opakowanie brac bez przerwy aby okresu nie dostac , by mi sie tam wszytko wyleczylo.... wizyte mam za 2 dni .. lecz mam obawy co sie z emna dzieje Sad Moze ktos mi cos powiedziec? Sad

przestalam te antybiotyki brac bo coraz gorzej sie czuje , kreci mi sie w glowie strasznie ;/


----edited by emilka----
jeżeli chcesz coś dodać, korzystaj z opcji "zmień"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Maj 30, 2008 11:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeżeli bierzesz dwa opakowania pod rząd, to i tak może się pojawic plamienie. poza tym krwawienie może też być spowodowane lekami, gdyż dalacin a i metronidazol (ale mniej i oczywiscie jeśli doustnie a nie dopochwowo) wpływają na tabletki.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Agus23



Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Maj 30, 2008 11:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Clotrimazolum"... mam dopochwowo tylko..... boje sie czy ja w ciazy nie jestem , ostani stosunek milam 3 maj chyba ... ale biore tabletki ;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Maj 31, 2008 12:32 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie no, jak bierzesz regularnie to nie powinnaś zajść w ciążę. a zabezpieczałaś się dodatkowo w czasie brania dalacinu i tydzień po?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Agus23



Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Maj 31, 2008 8:39 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

niestety nie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gochaa



Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 24, 2008 3:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej wszystkim biore yasminelle pierwszy misiac, wlasnie mam 7dniowa przerwe, wczesniej bralam logest i okres w tej 7dniowej przerwie mialam w pierwsze 3 dni a teraz (nie biore od soboty) a okresu jeszcze nie widac... zaczynam juz sie bac co jest... =(( mam nadzieje ze nie sie doczekam a jak nie ?? =(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
catp



Dołączył: 08 Lip 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 11, 2008 9:57 pm    Temat postu: Pytanie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, chciala bym zadac pewne pytanie. Lekarz przepisal mi Yasminelle wczesniej bralam kiedys Harmonet, ale jestem juz po 2 latach przerwy. Od poniedzialku zaczelam brac Yasminelle i chyba mam problem bo od niedzieli mialam plamienie w poniedzialek dostalam bardzo silnych boli menstruacyjnych a wiec swiecie przekonana ze to okres wzielam 1 tabletke jednak okazalo sie ze to byl kolejny dzien plamienia a dopiero we wtorek dostalam okres wlasciwy i wzielam 2 tabletke.. jednak nie wiem co robic czy dzialanie tabletki nadal jest tak silne?czy powinnam w tym miesiacu stosowac dodatkowe zabezpieczenie?prosze o odpowiedz i z gory dziekuje pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Lip 11, 2008 10:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zabezpieczenie jest pełne i nie musisz dodatkowego stosować
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kotka_Psotka
Zbanowany


Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Nie Lip 13, 2008 2:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma znaczenia to że przyjmujesz teraz tabletki z większą dawką hormonów. Możesz nie robić 7 dniowej przerwy... ale zaleca sie to tylko w wyjątkowych przypadkach np. wyjazd na wakacje czy jakieś ważne imprezy. Nie można tego robić ciągle ! Jest to bardzo nie zdrowe. Z resztą nie można "bawić sie" hormonami... to nie witaminy. Raz na rok czy 2 razy absolutnie wystarczy!

-----

catp

Jak dostałaś okresu rano a pigułke wzięłaś wieczorem (jest niewielki odstęp czasu) będzie dobrze... Smile
Ale ja sądzę że nasze nowoczesne pigułki powodują że jeśli nawet był większy odstęp czasu (12h czy 24h) też będzie ok... Smile


------edited by emilka------
staraj się nie pisać bezpośrednio pod sobą kilku postów.orzystaj z opcji "zmień" jak chcesz coś dodaćWink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 7 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group