Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Yasmin - zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karolina4536



Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 09, 2007 10:10 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tylko chodzi o to ze ja juz po tej przerwie polrocznej jestem jakies 3 lub 4 miechy na tabletkach.Nigdy nie mialam takiej sytuacji z piersiami i nigdy nie mialam tak krótkiego krwawienia.A w sumie tbletki zazywam (te same) od 2 lat.I nigdy takiej sytuacji nie mialam.Co do brania tabletek nie pominełam żadnej ale raz czy dwa zdazylo sie ze wzielam nie w tym samym czasie (to byl odstep jakis 8 godzin).
Poza tym powiedz mi jeszcze czy gdybym byla w ciazy to branie tabletek mogloby bardzo zaszkodzic dziecku.

piszcie cos prosze was pomozcie


----edit by emilka-------
jesli chcesz coś dodać lub zmienić, użyj opcji "zmień", znajdującej się w prawym górnym rogu każdego Twojego posta. i na przyszłość nie pisz całych postów wielkimi literami;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Wrz 09, 2007 2:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zrób test.
jeżeli byłabyś w ciąży, to wzięcie kilku tabletek nie powinno zaszkodzić płodowi.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karolina4536



Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 09, 2007 4:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tylko troche sie boje
Już nie chodzi tutaj o wynik ale o malenstwo
Bo to mialo miejsce miesiac temu i teraz juz koncze opakowanie tabsow

A tak poza tym to jakie wy macie na ten temat zdanie i co wy o tym myslicie ??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Wrz 09, 2007 5:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szanse na zaciążenie w czasie brania tabletek jest bardzo bardzo malusieńkie, ale oczywiście nie 0we. słyszałam takie przypadki jednak nadal twierdzę, ze to najskuteczniejsza metoda antykoncepcyjna i trzeba mieć niezłego pecha, żeby wpaść. zwłaszcza jeżeli nie pominęłaś żadnej tabletki, nie było wymiotów, podczas brania silnych leków sie dodatkowo zabezpieczałaś.

na Twoim miejscu jak najszybciej zrobiłabym test, bo kilka tabletek nie zaszkodzi płodowi, ale długotrwałe ich przyjmowanie może prowadzić do uszkodzeń płodu, czego efektem może być nawet poronienie... fakt jest że teraz tabsy są mniej szkodliwe i szanse na komplikacje nie są duże, ale jednak są.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karolina4536



Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 10, 2007 6:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tylko tu jest tez kwestia tabletek.Bo wlasnie w tedy z opakpowania pominelam 2.Ale nie tak ze ich wogole nie wzielam tylko z roznica ok 8-9 godzin od zazycia w normalnym czasie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Wrz 10, 2007 11:44 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

teoretycznie jeżeli nie spóźniłaś się więcej niż 12 godzin, to powinnaś być zabezpieczona. ale lepiej brać o stałej porze.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pudzia



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 05, 2007 4:21 pm    Temat postu: Yasmin i przedwczesne krwawienia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dlaczego tak sie dzieje ze krwawienia pojawiaja sie w 3 tygodniu brania tabletek a nie w trakcie 7-dniowej przerwy?
Biore Yasmin od roku z tym ze po pol roku mialam 2 miesieczna przerwe.Zaczelam brac spowrotem i na poczaatku wszystko bylo oki tj podczas zazywania 3 opakowania zapomnialam tabletki pod koniec 2 lub na poczatku3 tygodnia.Zrobilam tak jak nakazywala "instrukcja obslugi" i wtedy pojawily sie przedwczesne krwawienia (teraz to juz 2raz).
Czy cos jest nie tak???


----edited by emilka-----
proszę nie pisać więcej niż 3ech znaków przestankowych pod rząd
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zdziebko



Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 21, 2007 1:09 pm    Temat postu: krwawienia dlaczego? pomocy, czy to ciąża? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

prosze bardzo o pomoc. moja sytuacja wyglada w nastepujący sposób. brałam 4 opakowanie tabletek yasmin, izapomniałam wsiąsc 13 tabletki z opakowania, ale nie zorientowałam się, wiec nastepnego dnia o zwykłej porze siegnełam po kolejna tabletke i zorjentowałm sie ze nie wzieąłm tabsa wziełam wiec dwie, skonsultowałąm sie zlekarzem powiedział ze nei ma opcji zebym była w ciązy bo to 13 tabletka wiec spoko i ze dobrze ze wziełam dwie. W związku ztym że przyjełam 2 tabletki na raz wziełam drugie opakowanie od razu nie robiąc 7 dniowej przerwy i tu zaczeło się dziać. po 2-3 dnaich zaczeły występować u mnie plamienia( w dniu w którym zawsze regularnie dostawałam okres) mimo to tabletki zarzywałąm dalej, palmienia na poćzatku były słąbe potem troche silniejsze i teraz znów słabna, przy czym miałąm i mam cały czas objawy ajk przy miesiacze czyli bół piersi, i jajników. niepokoące ejst to że te plamienia mam ciągle juz 11 dzień. nie wiem co robic czy odstawic na siedem dni tabsy, czy wybrac je do konca? zostało mi 7 tabletek do końca opakowania.
prosze o pomoc bo juz odchodzę od zmysłów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Laluna
Zbanowany


Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 53

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pią Lis 30, 2007 11:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w takich wypadkach, kiedy bierze sie opakowania pod rzad mozliwe ejst wystapienie plamienia. To normalny skutek uboczny i nie masz sie co stresować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
whisky



Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 01, 2008 11:11 pm    Temat postu: Yasmine i problem. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! Dziewczyny proszę o pomoc... Ostatnią miesiączkę dostałam po 23 dniach, czyli o 5 dni za wcześnie niż normalnie. Krwawienie było takie jak zawsze, trwało 5 dni. Następną miesiączkę miałam dostać po 28 dniach czyli w niedziele, lecz nic takiego się nie stało, ale wiedziałam, że coś się szykuję, ponieważ miałam wszystkie obajwy, które towarzyszą mi zawsze przed okresem (ból brzucha, zmienny nastrój, apetyt na słodycze). Dzisiaj mocno zaczął boleć mnie brzuch, wziełam tabletkę przeciwbólową i zobaczyłam lekkie plamienie, więc stwierdziłam, że to miesiączka i wzięłam pierwszą tabletkę Yasmin. Krwawienie było bardzo skąpe, lecz nie przejęłam się tym zbyt bardzo, ponieważ nigdy nie dostawał miesiączki w środku dnia (zaawsze było to w nocy lub z samego rana). Tabletkę wzięłam o 19.30 a krwawienia nie ma. Myślicie, że słusznie zrobiłam biorąc pierwszą tabletkę? Wydaję mi się, że jeśli pojawiło się krwawienie, nawet skąpe, to jest to znak, że coś zaczęło się dziać i jest to pierwszy dzień cyklu. Co Wy o tym sądzicie? Czekam na odpowiedzi, pozdrawiam !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 4 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group