Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problem z okresem+tabletki

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
magda23415



Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 27, 2010 2:19 pm    Temat postu: brak okresu po skończeniu tabletek Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

cześć. zaczęłam brać tabletki 3 września skończyłam teraz 24wrześnie i do tej pory nie mam okresu. Jest to moje pierwsze opakowanie. Zaczynam się martwić niby żadnej takiej groźnej sytuacji nie było ale nie mam doświadczenia z tabletkami i różne myśli mi przychodzą do głowy. Przeczytałam gdzieś że na początku można nie mieć miesiączki nawet przez 2-3 miesiące, jak to z tym jest??

Pozdrawiam
Nie zakładaj nowych tematów skoro istnieją pokrewne. Jesteś tak długo na Forum, że powinnaś już znać zasady...Następnym razem dostaniesz ostrzeżenie.


Przyłączyłam do pokrewnego / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Wrz 27, 2010 2:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A czytałaś ulotkę? Krwawienie z odstawienia pojawia się zwykle ok 4-5 dnia po przyjęciu ostatniej tabletki z 21tabletkowego blistra. Kolejny blister należy rozpocząć 8 dnia o9d przyjęcia ostatniej tabletki z poprzedniego blistra, nawet jeśli krwawienie się nie skończyło.

Jeśli bierzesz preparat 28tabletkowy, krwawienie powinno się pojawić 2-3 dnia przyjmowania tabletek placebo. Kolejny blister należy rozpocząć następnego dnia po przyjęciu ostatniej tabletki placebo.

a jakie tabletki bierzesz?
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
magda23415



Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 27, 2010 2:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Novynette (21 tabletek) czyli nie powinnam się o nic martwić??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Wrz 27, 2010 8:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O nic. Ok 4-5 dnia powinno się pojawić krwawienie z odstawienia i jest to zupełnie normalne.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kiwi123



Dołączył: 11 Cze 2011
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Cze 11, 2011 9:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć słuchajcie mam problem ponieważ biorę tabletki już długo i ostatnio to znaczy w środę zapomniałam wziąć tabletki i wzięłam tabletkę w czwartek ale jedna i w piątek znów zapomniałam tabletki i w sobotę znaczy dziś odrazu wzięłam i dostałam okresu co mam teraz zrobić?? dodam ze to 8 tabletka z opakowania Proszę o szybka odpowiedz:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Cze 12, 2011 5:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wybierz opakowanie do końca i zabezpieczaj się dodatkowo przez minimum 7 dni. Aczkolwiek przy takim zapominaniu najlepiej do końca opakowania...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kiwi123



Dołączył: 11 Cze 2011
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 13, 2011 7:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzieki Wielkie Smile Okres przeszedł następnego dnia Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gosiaa91



Dołączył: 04 Sie 2011
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 22, 2011 10:44 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziewczyny mam problem. Otóż mam bardzo nieregularne cykle. Zdarzyło się, że nie miałam okresu przez 3 miesiące. Dlatego też lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne Yasmin na uregulowanie okresu i powiedział, że skoro w moim wypadku może on być za tydzień jak i za miesiąc, to mam je zacząć brać od razu. Czy w takim wypadku będę w pełni zabezpieczona od 2 opakowania?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Sie 27, 2011 11:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od rugiego opakowania tak. w trakcie pierwszego zabezpieczaj sie dodatkowo.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bobek123



Dołączył: 10 Sty 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 10, 2012 2:28 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie Kochani. Marcin jestem. Mam problemik spac nie moge poszukuje informacji w internecie i trafilem na to forum. Moja dziewczyna od ponad roku uzywa tabletek. Wszystko pieknie ladnie, okres zawsze dostawala z zegarkowa precyzją ale nie tym razem...minal dzisiaj jej 7 dzien przerwy w ich stosowaniu i nic. ostatnie opakowanie widzialem brala bardzo nieregularnie czasem o 9 innym razem o 14 malo kiedy o stalej porze, kiedy sobie chciala wrecz. Zaczyna teraz 2gie opakowanie, pomimo braku okresu. Czy to ciaza ? test dopiero za kilka dni zrobi mowila, by byl bardziej wiarygodny..co o tym myslicie ? blagam o rady i slowa otuchy ze bedzie ok
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 8 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group