Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problem z okresem+tabletki

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Sro Sty 23, 2008 8:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale mialas juz okres czy wogole jeszcze nie dostalas??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sro Sty 23, 2008 10:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jesli nie masz okresu w wieku 19 lat to powinnas pójśc do ginekologa!!
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
turbo



Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 24, 2008 3:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałam okres , ale mam go bardzo rzadko , z 4/5 razy na rok . Wiem ,wybiore sie jakos niedlugo . To jak z tymi tabletkami ? mozna przyjmowac je mimo tak nieregularnego okresu ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Czw Sty 24, 2008 3:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tabletki i tak przepisuje lekarz ginekolog więc wizyta i tak wskazana bo miec okres kilka azy w roku to nie jest normalne... Poza tym może ginekolog przepisze tabletki wlsnie na wyregulowanie okresu. Ale najpierw badania a pozniej tabletki..
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pinezka
Gość









PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 3:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zgadzam sie z Anetka Exclamation lec do gina i to czym predzej Rolling Eyes


-----edited by emilka-----
zwracaj uwagę, na daty postów...
Powrót do góry
kiki123



Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 7:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej!!
przyjmuję tabletki regularnie od jakichś 4,5 miesiąca... wczoraj przyjęłam ostatnią tabletkę z piątego opakowania i teraz bedę miała tygodniową przerwę. okres powinnam dostać około poniedzialku.
przyjmowałam tabletki bardzo regularnie, ale pech chciało, że z przyczyn niezależnych w ostatnich dwóch tygodniach zdarzało mi sie raz zażyć tabletkę z trzygodzinnym opóźnieniem i ok. 2-3 razy z około godzinnym opóźnieniem... poza tym wczoraj wymiotowałam (upłynęło prawie siedem godzin od przyjecia pigułki- pigułkę przyjmuję ok godz 11, a wymiotowałam ok. szóstej wieczorem) i tu moje pytanie: czy mogłam zajść w ciążę z powodu tych opóźnień?? czy te wymioty mogą oznaczać ciążę czy tylko coś "siadło mi na żołądku"?? bo ogólnie żadnych mdłości nie mam ani nic z tych rzeczy, a poza tym pierwszy stosunek od ponad 3 miesiecy miałam dwa tygodnie temu (chłopak jest za granicą) a zatem??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 9:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kiki, spokojnie. jeżeli opóźnienia nie były większe niż 12h (a nie były) a wymioty nie nastąpiły wcześniej niż po 4ech godz. od przyjęcia tabletki (a nie nastąpiły), to skuteczność była zachowana. wszystko jest ok.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kiki123



Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 11:57 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

uufff... to ulga... bo wiecie, czasem jakiś głupie myśli przychodzą mi do głowy :] a poza tym teraz mam tą siedmiodniową przerwę i powinnam dostać okreś, ale jakoś tak wolałam, żeby jeszcze ktoś mnie upewnił Smile dzieki wielkie za szybką odpowiedź :*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gaabii



Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 10:25 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich Smile
Piszę, gdyż mam pewien dylemat... biorę tabletki anty. - Diane35. Właśnie skończyłam drugie opakowanie. Biorę je z kilku powodow: by poprawić cerę, uregulować okres i przy okazji - zabezpieczać się.
Moja ginekolog powiedziała mi, że ich skuteczność (antykoncepcyjna) będzie pewniejsza po 1 tabletce dugiego opakowania. Wykotrzystując ten fakt, razem z moim chłopakiem kochaliśmy się - pierwszy raz (bardzo krótko, bez żadnego innego zabezpeczenia i, chyba, bez wytrysku) i po raz drugi - już 'normalnie' długo, z gumką (które swoją drogą, zsunęła się troszke w raz z swoją zawartością, ale już a zewnątrz) -w pierwszym dniu przerwy między braniem tabsów, w którym miałam dostać okres. Taletki biorę regularnie, codziennie, nie zapomniałam o żadnej. Zatem moje zapytanie brzmi: czy jest szansa, abym była w ciąży?

PS W dniu dzisiejszym, tj 3 dzień w przerwie między braniem tabsów, zaczęła mnie bardzo swędzic pochwa. Piecze, swędzi i znajduje się na niej dużo białej wydzieliny. Czy to grzybica? Czy też może jakaś infekcja, np. spowodowana uczuleniem na latex tudzież na środki nawilżające?
Proszę o odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 11:08 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ciąża przy prawidłowym braniu tabletek jest praktycznie niemożliwa, tabletki wstrzymują owulacje, więc nawet jak chłopak ma wytrysk w Tobie to nie ma co zapłodnić. spokojnie, w ciąży nie jesteś.

co do swędzenia i pieczenia, to nie ten temat, ale tak, moim zdaniem to może być grzybica (wydzielina gęsta, biała, z grudkami, trochę przypominająca serek?). jakby to była alergia, to raczej nie pojawiły by się charakterystyczne upławy zwłaszcza, że tabletki anty sprzyjają występowaniu infekcji pochwy. powinnaś pójśc do ginekologa a doraźnie możesz zastosować maść clotrimazolum - jest bez recepty. profilaktycznie też warto brać np. lacibios femina (probiotyk kobiecy)
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 2 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group