Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problem z okresem+tabletki

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Pią Lis 20, 2009 12:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

scarlett tabletki powoduja to ze miesiaczki sa mniej bolesne i o wiele bardziej skape. Bez paniki i przestan sobie wkrecac. Skape krwawienia podczas brania tabsow to rzecz NORMALNA!
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
scarlett



Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 194

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pią Lis 20, 2009 1:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzieki mala_mi moze wreszcie bede mogla spac spokojnie.... I wreszcie dotrze do mnie, ze ciazy nie ma
ale do ginekologa i tak sie wybiore, po jakies inne tabletki a moze po krazek....
_________________
scarlett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Dżamaja



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 36

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 01, 2010 8:13 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Mam nadzieję, że moja wiadomość w dobrym temacie się znajdzie Smile Mam mały problem... Otóż w maju odstawiłam tabletki (Diane), coby sobie zrobić małą przerwę, żeby organizm troszke mógł sobie odpocząć. Na pierwszy okres po odstawieniu czekałam jakieś 43 dni, ale wydawało mi się to normalne - ze względu na odstawienie tabletek. Okres był całkiem normalny, bolesny, trwał 5 dni. Teraz czekam na kolejny i nie wiem, co myśleć... Obecnie jestem w 36dc i od paru dni mam takie ciemno-bronzowe-brunatne plamienia. Nie wiem co to może być? Byłam w tym miesiącu również u ginekologa i przepisała mi Novynette. Wczoraj myślałam już, że mam okres i wzięłam 1 tabletkę Confused ale to raczej nie okres... Co teraz? Mam dalej brać już tabletki, czy poczekać? Dodam, że w tym miesiącu kochałam się z chłopakiem 2 razy: w gumce, do wytrysku doszło poza mną-długo, długo potem (do gumki), przy czym gumki były zawsze całe.
Jak myślicie, skąd te plamienia? Może to okres? Czy mogę się obawiać ciąży? Confused
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Sie 01, 2010 7:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bierz dalej tabletki. Na wszelki wypadek zabezpieczaj sie dodatkowo jesli chcesz czuc się w pełni bezpiecznie. Aczkolwiek myślę że to jest okres. Ciążę można spokojnie wykluczyć, bo nie miało jak do niej dojść.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Dżamaja



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 36

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 01, 2010 8:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No właśnie zastanawiam się, czy to okres... Trwało to "coś" zaledwie 3-(max.)4 dni, dzisiaj już tylko takie janiutko bronzowe "to" było, ponadto nie miałam żadnych dolegliwości związanych z okresem, tj. żadnego bólu, żadnych skrzepów... Poprostu takie ciemno-brunatne coś. Zastanawiam się, czy czekać dalej na ten okres i nie brać tych tabletek, czy wziąć dalej? Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Sie 01, 2010 10:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Brać dalej skoro już zaczęłaś...To są hormony a nie cukierki. Nie można ich brać kiedy się chce i jak się chce...
Bierz dalej i zabezpieczaj się dodatkowo przez pierwsze opakowanie
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Dżamaja



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 36

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 02, 2010 9:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Napewno uznacie to za błąd i pomyłkę... ale nie wzięłam dalej tabletek Confused Sad uderzam się w pierś i żałuję w ogóle, że wzięłam te 1 tabletkę, ale ten "niby okres" całkowicie mnie zmyliłSad nie wzięłam dlatego, że pomyślałam, że ten "prawdziwy" okres powinien dopiero przyjść i wyglądać normalnie... zdaję sobie również z tgo sprawę, że tabletki to nie cukierki i że nie wolno brać ich jak się chce, ale całkiem się zagmatwałam z tym okresem:/ przez najbliiższy miesiąc napewno nie będę się kochać z chłopakiem, więc nie martwię się o zabiezpieczenie, jednak martwi mnie ten okres... Co radzicie? Czekać dalej na niego? Iść do lekarza? Zgłupiałam całkowicie Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Sie 03, 2010 11:50 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Napisałam ze należy brać tabletki dalej...nie przerywa się brania ot tak po jednej tabletce. Skoro już wzięłaś, powinnaś kontynuować. Tabletki można zacząć brać w dowolnym dniu cyklu, tylko wtedy należy zabezpieczać się dodatkowo.

Teraz okresu to się możesz spodziewać nie wiadomo kiedy.

Skoro lepiej wiesz co robić, nie zadawaj pytań.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Dżamaja



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 36

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 03, 2010 11:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Całkowicie się pogubiłam przy tych plamieniach, dlatego taką głupotę zrobiłam Sad zdaję sobie z tego sprawę, że na tym forum zdarzają się ludzie z różnymi przypadłościami, którzy popełniają równie głupie błędy i pewnie dlatego m.in. masz mnie już dość, nowicjuszko. To była głupota i właśnie dlatego zwracam się z prośbą o radę.

nowicjuszka napisał:
Tabletki można zacząć brać w dowolnym dniu cyklu

Chciałam zapytać odnośnie tego; faktycznie tak jest? Pierwszy raz się z tym spotykam, bo moja pani ginekolog mówiła mi tylko o przyjmowaniu 1wszej tabletki w 1wszym dc (oczywiście jeśli zaczyna się dopiero brać tabsy np. pierwszy raz, lub po dłuższej przerwie). Czy w moim przypadku mogłoby być tak, że zaczęłabym brać od nowa tabletki - w tym cyklu, pełną serie i w późniejszym czasie kontynuować dalsze zażywanie tabletek?
Dziękuję za cierpliwość każdą odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Sro Sie 04, 2010 12:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak 1 dniu miesiaczki 1 tabletka owszem - ale to chodzi o kwestie typowo antykoncepcyjna.

Jesli zaczniesz opakowanie w 1 dniu miesiaczki to jestes chroniona teoretycznie od 1 tabletki. I jest to preferowane przez ginekologow zalecenie.

jesli jednak zaczniesz opakowanie w srodku cyklu - bedzie to mialo tylko wplyw na fakt zabezpiecznenia - tzn w pelni zabezpieczona bedziesz dopiero od 2 opakowania.

To jest jedyna roznica.

Dodano po 2 minutach:

Swoja droga = moglas dostac normalnie okres, a przez rozpoczecie zazywania tabsow mogl on przybrac forme plamienia i na darmo zaprzestalas zazywac tabletki.

Niestety piigulki antykoncepcyjne to nie sa cukierki i landrynki i nalezy je brac z glowa aprzedewszystkim KONSEKWENTNIE czego w tym wypadku zabraklo, zafundowalas sobie istna rewolucje hormonalna w swoim organizmie - nietsety na wlasne zyczenie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 7 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group