Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problem z okresem+tabletki

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gaabii



Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 11:23 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W takim razie co może być przyczyną spóźniania się okresu ? wiem, że stres robi swoje.. Ale nie mam pewności czy przy braniu tabletek okres powinien sie w ogóle spóźniać, czy powinnam go dostać od razu w pierwszym dniu przerwy. Poza tym słyszałam kilka złych opinii na temat Diany co także spowodowało zwiększenie moich obaw. Wiem,że tabletki powodują zanik objawów typowych dla miesiączek (tzn. w moim wypadku zawsze ogromne bóle brzucha, lędźwiowego odcinka kręgosłupa, bóle piersi..) ale tym razem kompletnie nie zanosi się na to abym miała go dostać. Czy w czasie przerwy na okres normalne jest dostanie go nawet w siódmym dniu ? I jeśli nie dostane go wcale, czy to oznacza że coś mogło pójść nie tak i czy powinnam iść w tej sprawie do lekarza ?
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
iwona_001



Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 14, 2009 8:02 pm    Temat postu: problem z miesiaczką Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

cześć, mam pytanko brałam tabsy anty dokładnie to novynetty i wszystko było w pozadku z krwawieniem normalnie w przerwie dostawałam i piguły nigdy nie zapomniałam ale ostatnio w trakcie przerwy dostałam takie bradzo skromne krwanienie jak by go prawie nie było Shocked no i nastepego opakowania nie wziełam czekam na okres prawdziwy czy moze ktos wie kiedy powinien nastapic? Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nastja
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 965

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 10 podziękowań w 10 postach

Skąd: lubelskie
PostWysłany: Czw Kwi 30, 2009 6:51 am    Temat postu: dziwne objawy... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej Forumowiczki (szczególnie witam ,,moje,, kobietki,z którymi na tym forum się zżyłam:*)

Wind, Anetka, Mała, Pituszka itd. -pozdrówka dla Was!

Moim problemem jest....

Przez luty i marzec, czyli dwa miesiące przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne (najbardziej chodziło o wyregulowanie okresu, ale oczywiście również zabezpieczały nas <mnie i chłopaka>przez ciążą)-Cilest. Po pierwszym opakowaniu okres trwał jakieś 2 tygodnie, ale i to się nie skończył, po prostu miałam przez cały miesiąc krwawienie-plamienie. Poszłam, więc do lekarza i kazał mi brać filomag B6, cyclo 3 fort i calcium dobesilate. Przyjmowałam regularnie:) (lecz je odstawiłam po miesiącu, czyli wtedy,gdy zaczęłam brać tabletki na boreliozę)
Jakoś w 2tygodniu marca dowiedziałam się, że mam borelioze. Pojechałam ,więc do lekarza, który przepisał mi antybiotyk. Powiedział,żeby odstawić inne tabletki (żeby sobie żołądka i wątroby nie psuć na darmo). Stwierdziłam,że odstawię, tzn nawet nie zacznę brać 3go opakowania, które mam w szafce,ale te co zażywam- skończę. Antybiotyk brałam razem z tabletkami przez ok 2tygodnie.
Nie zaczęłam brać 3go opakowania, z wiadomo jakich powodów.

Jak mam rozumieć okres trwający 2dni i płyn wyciekający z piersi, kiedy zduszę okolicę brodawki? ogólnie nie mam ,,mokrych majtek",ale czasem taki gęsty biały śluz się pojawia...

Dodam,że po pierwszym opakowaniu ,,długi" okres nie przyszedł w ciągu tygodniowej przerwy, lecz w dniu pierwszej tabletki z 2go opakowania.
Tabletki brałam regularnie (chyba 2 razy wzięłam godzinę później)

Dziewczyny powiem wam szczerze,że się boję, może to dziwne, ale boję się, że mogę być w ciąży. Współżyłam w połowie marca bez zabezpieczenia mechanicznego.
Opowiedziałam o moich objawach chłopakowi, ale on zapewnia mnie, że nie doszedł, jest tego pewny itd. żebym się nie martwiła. W końcu jak zabezpieczały nas tabletki to dlaczego musiała być też prezerwatywa ? (to był raz jedyny kiedy zgodziłam się bez gumki, zawsze było z nią bez względu czy brałam tabletki czy nie.)

Przedstawiłam Wam mój problem i proszę o odpowiedź.

(dodam, że jestem przed maturą i stresora to mam podwójnego...)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
eyesonfire
Przyjaciel forum


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 806

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 21 podziękowań w 21 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Czw Kwi 30, 2009 9:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to ze przy drugim opakowaniu mialas takie dlugie plamienie to normalne, przy pierwszych 3 opakowaniach organizm sie przyzwyczaja.
co do ciazy to chyba nie masz sie co martwic, tablketki bralas regularnie itd.
moze te objawy to przez antybiotyki?
nie wiem co myslec o tym plynie z piersi, ale moze to skutek zle dobranychn tabletek?
moze zerob test.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nastja
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 965

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 10 podziękowań w 10 postach

Skąd: lubelskie
PostWysłany: Czw Kwi 30, 2009 8:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie zastanawiam się nad tym czy antybiotyki współgrają jakoś z tabletkami anty, np zaburzają ich działanie czy nie?
Do ginekologa jestem zapisana na ostatni tydzień maja, ale wiadomo jakieś obawy się ma, więc napisałam tutaj...

Dzisiaj zaczęło boleć mnie podbrzusze, kurcze ciągle głupie myśli mnie nachodzą...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Anonimowa22
Zbanowany


Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 143

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Czw Kwi 30, 2009 8:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zależy jaki to był antybiotyk, napisz moze nazwę bo jedne wpływają na skuteczność anty a inne nie
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nastja
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 965

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 10 podziękowań w 10 postach

Skąd: lubelskie
PostWysłany: Pią Maj 01, 2009 2:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Doxycyclina
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Maj 01, 2009 9:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Doxycyklina zmniejsza działanie tabletek anty.

Zrób sobie test ciążowy na wszelki wypadek. Najlepiej z krwi.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ryke



Dołączył: 03 Maj 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 03, 2009 6:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.Mamy pewnien problem z dziewczyna.Zazywa tabletki novinete(czy jakos tak).Jest to 8 opakowanie.Dzis jest 7 dzien przerwy od ostatniej spozytej tabletki.Okresu jak nie bylo tak nie ma:((
Jutro ma wziasc tabletke o godzinie 22....Czy moze ja wziasc?Czy powinna ja wziasc? Czy jednak cos jest ne itak i trzeba sie udac do lekarza?
Pech chcial ze przy 19 tabletce zle sie czula i wymiotowala ok 3 h po jej spozyciu.kolejne zawsze brala o ustalonej porze ok 22-23.Wydaje m isie ze chyba jednak to nie jest jakas wielka przyczyna.


Czy to moze byc normalne zachowanie ze podczas tych 7 dni nie wystapi okres?

prosze o pomoc jakiejs doswiadczonej osoby w tym temacie co zna sie na rzeczy:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
eyesonfire
Przyjaciel forum


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 806

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 21 podziękowań w 21 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Nie Maj 03, 2009 7:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

najlepiej niech zrobi test ciazowy.
wymiotowanie przed uplywem 4 h po polknieciu, to tak jakby jej nie wziela, bo tabletka zostala zwrocona.
mimo ze 19 tabletce, obawy juz nie powinno byc, to radze zrobic test dla pewnosci, a jesli wynik bedzie negatywny to udac sie do ginekologa.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 3 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group