Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problem z okresem+tabletki

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Wrz 18, 2009 2:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tu nie chodzi o to czy terminowo czy nie..i to nie są okresy tylko krwawienia z odstawienia...a jeśli pojawia się plamienie w trakcie zażywania tabletek, to znaczy że trzeba tabletki zmienić.

No i lepiej żebyś jednak pamiętała o tych tabletkach i jak zapiszczy przypomnienie to od razu ją przyjęła...albo zmień tak godzinę, żeby przyjęcie tabletki wiązało się z jakimś posiłkiem od razu (pod warunkiem że jadasz regularnie o tych samych porach).

Tabletki nie są cukierkami że jak sobie jednej nie weźmiemy to to nie ma znaczenia...Wręcz przeciwnie...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pią Wrz 18, 2009 2:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nowicjuszka...wiem że tabsty to nie cukierki... chyba od niedawna jesteś na tym forum... ja biore tabsy już od 5 lat, miałam zmieniane, mam ciagłe problemu z hormonami, ale one nie wynikają z tego że zapomne raz na 2 miesiace o jednej tabletce.. Naprawdę o tym jak się je stosuje to ja dobrze wiem. Nie oczekuje morałów o tym jak się bierze tabsy. Chciałam wiedzieć o możliwościach tego krwawienia. Ale widze że niektórzy uważają się za najlepiej poinformowanych.
_________________
miłość uskrzydla, uczy latać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Wrz 18, 2009 3:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Skoro tabletki anty nie pomagają, do tego pojawiły się plamienia, to wypadałoby zastanowić się nad zmianą leków...

Może lepsze byłyby jakieś silniejsze, albo w ogóle nie tyle antykoncepcyjne, co skierowane na konkretny gruczoł wewnątrzwydzielniczy...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Wrz 18, 2009 5:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

według mnie to możliwości są dwie . Albo hormony zbzikowały przy takim zapominaniu tabletek albo tabletki są źle dobrane. Może warto spróbować innej terapii.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Maalutkaa_18



Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 12, 2009 5:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To trzeba robic przerwy w braniu tabletek? jestem poczatkujaca i jesli mam byc szczera to nie wiedzialam tego.. doktorka mnie nie poinformowala ... jesli mozecie dajcie jakas rade.. z gory dziekuje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Paź 12, 2009 7:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeżeli wszystkie badania są w porządku, nie ma wymogów, aby robić przerwy w stosowaniu tabletek
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
scarlett



Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 194

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sro Lis 18, 2009 10:40 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie dziewczyny;
Mam stresa, poniewaz skonczylam moje 2 opakowanie Novynette, jest 6 dzien przerwy a ja nadal nie mam krwawienia. Po pierwszym co prawda dostalam doipero 7 dnia
Wczoraj zrobilam beta hcg i wynik <0,1 poza tym w tym miesiacu nie uprawialam seksu tylko petting ( po tym jak moj facet skonczyl na moim brzuchu to juz mnie nie dotykal) wiec mysle, ze ciaze moge wykluczyc
Mialam w tym miesiacu ogromne stresy, czy moze byc takie wplyw na brak krwawienia????
Czy brac za dwa dni kolejne opakowania???? co robic??
_________________
scarlett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Sro Lis 18, 2009 4:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pewnie dostaniesz krwawienie jutro. A przy nastepnej wizycie moze skonsultuj z lekarzem ze tak pozno dostajesz krawienie, ale sadze ze to nie oznacza nic zlego Smile Tak twoj organizm na nie zareagowal. I skończ już z tą ciażą!
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
scarlett



Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 194

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sro Lis 18, 2009 4:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a czy moze to byc wynikiem olbrzymiego stresu, ktory sama sobie funduje? wkrecajac ciaze? braku snu, jedzenie, i intentywnymi cwiczeniami???? W ciagu 2 miesiecy schudlam 13 kg....
Embarassed
_________________
scarlett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Sro Lis 18, 2009 4:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

scarlett jak najbardziej! Ostra dieta oraz stres bardzo często opóźniają miesiączkę.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 5 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group