Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problem z oczami ( ból, dyskomfort itp. )- zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 12, 13, 14  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gosiaczeq123



Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 15, 2009 5:12 pm    Temat postu: Zaklejone oko Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzisiaj popołudniu dziecko moje spadlo ze schodow i rozbiło łuk brwiowy .Rana zostala sklejona jakims klejem na rany i jakims nieszczesliwym trafem dostalo sie to do oka mojego dziecka oczywiscie powiedzieli ze sie nic nie stalo i ze samo oko sie odklei.Fakt oko bylo bardzo zaklejone ale oczyscili troszke je i sie odkleilo ale nie do konca .Byc moze ktos bedzie mogl mi odpowiedziec czy oby na pewno sie odklei??

Zmieniłam tytuł na bardziej sugerujący problem i przeniosłam do odpowiedniego działu / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Gru 17, 2009 2:13 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powinno sie odkleić. Aczkolwiek proponuje udać się do okulisty jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie do jutra.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kaliksa



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Koło
PostWysłany: Pią Sty 22, 2010 12:30 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam też takie objawy ale u mnie akurat stwierdzono podwyższone ciśnienie w gałce ocznej i to jest przyczyna. Oczy wtedy bolą i są "twarde". Jak często masz taki problem to udaj się do specjalisty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zulusia



Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Lubraniec
PostWysłany: Nie Sty 31, 2010 2:11 pm    Temat postu: proszek do prania w oku Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzis dostał mi sie proszek do prania do oka ;/ niby przemyłam wodą ale strasznie szczypało i miałam bardzo czerwone ;/
czy cos sie moz.e przez to stac?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Sty 31, 2010 3:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zulusia
raczej nie powinno.
jeśli jednak nadal szczypie spróbuj takiej metody: weź kieliszek na wódkę (musi być czysty) wlej do niego zimnej wody, przyłóż do podrażnionego oka i otwórz je- mrugaj tak jak w basenie pod wodą.
potem wodę wylej, wlej nowej i całą sytuację powtórz kilka razy.
jeśli nadal będzie bolało i będzie silnie zaczerwienione jedź na pogotowie niech obejrzy je lekarz dyżurujący.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dimedicus



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 82

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach


PostWysłany: Nie Sty 31, 2010 11:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zulusia
Nic się nie stanie o ile dobrze wypłukałeś pod bieżącą wodą.Oczywiście będzie podrażnienie oka,na co można zastosować dostępne krople do oka na takie podrażnienia.(jak potrzeba nazwę podam na pw.)Również można stosować okłady z herbaty(woreczkach) trzymać lekko ciepłe przez 15 minut.(na leżąco) 4 x dn.Będzie ok.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marcineux



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 08, 2010 12:30 pm    Temat postu: Brak widzenia przestrzennego. Jak leczyć? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć.Mam 15 lat byłem ostatnio u okulisty i powiedział mi , że mam brak widzenia przestrzennnego . Chciałem się coś więcej o tej chorobie dowiedzieć lecz nigdzie niema informacji.
Mam pytanie : Czy to się jakoś da wyleczyć ? może jakaś operacja ? czy może sam się ten problem rozwiąże.? Chciałbym wszystko o tej chorobie wiedzieć . Z Góry Dziękuję.

nadawaj tytuły bardziej sugerujące problem.
edytowałam
Gosia85


Nie zakładaj drugiego takiego samego tematu bo robisz bałagan!
następnym razem dostaniesz ostrzeżenie.
zdublowany post usunęłam
Gosia85
[color=red]
[/color]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
WincentY



Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Rzeszow
PostWysłany: Pią Lut 19, 2010 5:10 pm    Temat postu: Ból oczu ( problem z okiem )- zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
mam taki problem, iz od dluzszego czasu juz zmagam sie bolem oczu. Jakis czas temu wybralem sie do okulisty, stwierdzil on obrzezne zwyrodnienie rogowki w bardzo niewielkim stopniu. Aby wogole rozpoczac leczenie trzeba poczekac az choroba sie rozwinie. Otrzymalem jakies kropelki, ktore mialy pomoc. Nic takiego nie nastapilo.
Od tego czasu bylem juz u dwoch innych okulistow, m.in. w Katowicach u tego znanego profesorka i kiedy mowilem, ze mnie oczy bola on stwierdzil, ze nie moga bolec, ze wszystko jest ok....
Czy ma ktos jakis pomysl co dalej ? Poszedlbym do kolejnego okulisty ale nie chce znowu uslyszec tego samego i wywalic 200zl za wizyte...
Z gory dzieki za wszelkie sugestie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Lut 19, 2010 10:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WincentY
a może za dużo czasu spędzasz przed monitorem/ ekranem ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mateusz1984



Dołączył: 22 Lut 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 1:23 pm    Temat postu: Cos jakby wpadlo do oka,tak przez 3 lata Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,postanowiłem napisać post,moze ktoś ma podobny problem,gdyż tracę już nadzieje na pomoc:

Jakieś 3 lata temu z dnia na dzień,poczułem jakby coś wpadło do oka(lewe),stan ten się utrzymywał jakiś czas wiec poszedłem do okulisty,lekarz stwierdził ze niema nic w oku,przepłukał i poszedłem do domu.po jakimś czasie przeszło .I ten stan nawiedza mnie kilka razy w roku,zauważyłem ze po wypiciu kawy lub kilku mocnych herbat(red bull i inne energizery praktycznie po jednym dniu powodują ból) ból w oku nasila się bardzo,praktycznie przez cały dzień czuje jak bym miał coś w oku, to "coś" przemieszcza się, czasem na gorze powieki czasem na dole,w nocy niema żadnych bólów(po zamknięciu powieki ból ustępuje).Jakieś pól roku temu ból był tak silny ze poszedłem do specjalisty ,zmierzył mi ciśnienie w oku i kilka innych badan,i nie znalazł absolutnie nic.Nosze okulary od dziecka,jestem krótkowidzem.Jeśli ktoś ma jakieś pomysły proszę o pomoc,pozdrawiam Mateusz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 9 z 14

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group