Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problem z oczami ( ból, dyskomfort itp. )- zbiorczy

Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
łoś
Gość









PostWysłany: Pon Gru 12, 2005 10:15 pm    Temat postu: Problem z oczami ( ból, dyskomfort itp. )- zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Mój problem przedstawia się następująco.

Nie wiem zbytnio co mi dolega i lekarze też chyba nie za bardzo więc postanowiłem że tutaj opisze swoją dolegliwość. Mam 17 lat.

Po pierwsze gdy patrze się w monitor (dość dużo czasu spędzam przy komputerze) to mam wrazenie jakbym w oku miał jakieś dziwne małe obiekty. Kształtem chyba przypominają drobinki kurzu, nie wiem do czego innego to porównać. Są przeźroczyste. Co ciekawsze nie są to jakieś stałe punkty lesz "poruszają się'. Gdy nie poruszam okiem zdają się przemieszczać jednostajnie w jednym kierunku.Gdy rusze okiem to one tak jakby razem z nim. Najpierw jakby przyspieszają po czym zwalniają i znowu powoli poruszają się w jakimś kierunku.To bardzo denerwujące.

Nie jest to raczej problem ze łzami ponieważ mimo stosowania tzw sztucznych łez czy przemycia oczu problem nie znika.

Taka sama sytuacja jest też gdy się patrze na jakąś jasną jednolitą powierzchnię.

Dodam jeszcze że kilka miesięcy temu byłem u okulisty i nie zostały wykryte żadne wady wzroku.

Z góry dziękuje za pomoc.
Powrót do góry
sylwia



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 84

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 14, 2005 3:22 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Te plamki o których mówisz to prawdopodobnie tzw. mroczki, które widzi każdy siedząc np. długo przy komputerze lub patrząc na śnieg. Jest to wywołane odbijaniem się fal świetlnych. Ja miałam podobną sytuację. Kilka razy badałam wzrok i nic. Z tym że to było w okresie szkolnym na tzw. bilansach, ale po pewnym czasie było gorzej i wybrałam się prywatnie do okulisty, zrobiłam badanie komputerowe i wada wyszła... :/ Jednak, myśle że Twoje objawy nie są groźne, ale na wszelki wypadek możesz iść na jakieś badanie komputerowe. Osobiście jestem zwolennikiem takich badań i uważam, że są jak najbardziej skuteczne. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
desire_cami
Gość









PostWysłany: Wto Sty 03, 2006 11:25 pm    Temat postu: mroczki w oku Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam dokładnie taki sam problem. Widze jak ja to określam, "pływające nitki" Wink bo moje jak się pózniej dowiedziałam "mroczki" są znacznych rozmiarów. Mam to od dawna i najpierw myślałam ze to przejdzie, dokładnie tak jak ty widze poruszające się mroczki, zwłaszcza jak patrze np. na śnieg lub ścianę. z resztą ja cały czas je widze, tylko wtedy wyrazniej ;-( Kiedyś jedna oklustka powiedziala mi ze to jakiś stan zapalny albo ze może kiedyś miałam gorączke i tak zostało. Nie wiem o co jej chodziło bo tylko tyle powiedziala. Za to byłam tydzień temu u innej i niestety zmartwiła mnie bo powiedziała ze to taka wada oka i nie da rady tego wyleczyć (tego się nie leczy..). Ale i ona dokładnie nie wyjaśniła mi nic wiecej. Nic groznego-powiedziałą-połowa ludzi to ma...
pozdrawiam.
Powrót do góry
pomocy
Gość









PostWysłany: Czw Mar 23, 2006 5:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam podobny problem, prosze o pomoc! Co z tym zrobic!? Czy to od siedzenia przy kompie i tv? Crying or Very sad
Powrót do góry
Ilona



Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Kwi 01, 2006 3:39 pm    Temat postu: uszkodzenie oka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czy ktoś może mi napisać co oznacza diagnoza "vitrectomia"?Chodzi o diagnozę po operacji uszkodzonego oka.Lekarz napisał w karcie wypisu ze szpitala że pacjent kwalifikuje się do tego czegoś To jest niewyraźnie napisane ,może źle odczytałam ale napewno jest na początku vitre.Brat ma pozszywane oko i nie widzi nic .proszę o pomoc.może ktoś zna takie pojęcie lub umie je sprostować.To pilne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ak
Gość









PostWysłany: Sob Kwi 01, 2006 9:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witrektomia- czyli usunięcie z oka ciała szklistego. Operację wykonuje się w znieczuleniu dokręgowym lub ogólnym. W miejsce ciała szklistego wprowadza się specjalny olej silikonowy, gaz albo płyn. Obszary przedarć zabezpiecza się dookoła laserem. Olej należy po kilku miesiącach (niekiedy latach) wymienić, dlatego korzystniejsze dla pacjenta jest podanie gazu, który po kilku lub kilkunastu dniach się wchłania i jest stopniowo zastępowany przez ciecz produkowaną przez oko.
dsiatkówkowej drogą dojścia wewnętrznego (witrektomia)
Powrót do góry
Senyijka
Gość









PostWysłany: Czw Cze 29, 2006 10:55 am    Temat postu: cóż Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam tak samo jak patrzę na niebo... nigdy się nad tym nie zastanawiałam w sumie czemu tak jest, czy to w czymkolwiek przeszkadza? nie Smile
Powrót do góry
okularnik
Gość









PostWysłany: Pią Lip 21, 2006 2:03 pm    Temat postu: mroczki w oczach Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To sie stalo 2 miesiace temu Bylem troszke oslabiony i przy lekkim wysilku pokazaly mi sie mroczki przed oczami na calym polu widzenia. One byly ruchome. To takie jasne paski czasami poprzedzielane kropkami. Miewalem takie w mniejszej ilosci podczas opalania kiedy wystawialem twarz do slonca oczywiscie przy zamknietych powiekach. Niestety te mroczki co sie pojawily 2 miesiace temu zostaly do dzisiaj. Widze je bez wzgledu czy jest slonecznie czy tez nie. Zaraz po przebudzeniu jakby jest ich mniej a po sniadaniu i przy wiekszym ruchu przybywa ich. pomyslalem ze to od cisnienia, ale te mam w porzadku. Nie wiem co mi sie stalo. Okulista nie widzial nic w dnie oka , chyba ze nie przylozyl sie do badania( mial klopoty z aparatem). To mi bardzo przeszkadza i boje sie ze z moimi oczami jest cos nie tak.
Powrót do góry
Aequitas
Gość









PostWysłany: Pon Lip 31, 2006 8:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!

Tak sie zastanawiam, czy to nie przypadkiem wynik zlej diety i brak witamin rozpuszczalnych w tluszczach (A,E..) oraz samych tluszczow nienasyconych. Kazdy dopatruje sie przyczyny w oku, a nie w stanie calego organizmu... ;/
Powrót do góry
pomocnik



Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 24, 2006 1:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, że odnawiam temat, ale myśle że nie ma sensu nowego rozpoczynać. Ja także mam mroczki już od jakiś 5-6 miesięcy i strasznie mnie to drażni. Siedziałem w ferie dlugo przed kompem i tv i wtedy sie pojawiły i są do teraz. Byłem już u okulisty, zbadał i powiedział, że nic tam nie widzi, zę to jest efekt przemęczonych oczu i gdy będe zażywał witaminę A+E, to z czasem zejdzie. Mija już 2 miesiąc od tego czasu i dalej nic Sad, nie wiem co teraz robić?

A czy TV tak samo psuje wzrok jak komputer?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 1 z 14

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group