Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problem z oczami ( ból, dyskomfort itp. )- zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jarecki



Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 22, 2007 4:12 pm    Temat postu: Problem ze wzrokiem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

Dziś przydarzył mi się dziwny przypadek. Gdy byłem w pracy nagle przestałem widzieć w niektórych fragmentach oka, nie były to czarne plamy ale coś jak rozmazany obraz (widziałem światło ale nic więcej, ciężko opisać słowami). Gdy czytałem jakiś tekst musiałem się skupić i "wyostrzyć" wzrok na tekst, wtedy byłem w stanie go przeczytać ale gdy byłem miej skupiony momentami nie byłem w stanie. Gdy siadłem przy komputerze i zacząłem pisać, wzrok miałem skierowany na środek klawiatury (zawsze tak piszę ) i zawszę kątem oka widziałem klawisze i dłonie, ale wtedy nie widziałem prawej ręki i pisałem jakby po omacku (bardzo dziwne uczucie).
Miałem wrażenie że te fragmenty którymi nie widzę przesuwają się, najpierw były w prawej górnej części, potem przesunęły się do dołu. Potem nagle ustąpiło i widziałem jak zawsze.
Takie coś już raz mi się przydarzyło ale wtedy myślałem że to od siedzenia przy komputerze, szybko przeszło i sprawę zbagatelizowałem, ale dziś nie robiłem niczego co mogłoby mi zmęczyć oczy, być może jest to efekt dzisiejszej pogody (bardzo gorąco).
Czy ktoś wie co może być przyczyną i czy może to być coś poważnego z czym powinienem się wybrać do lekarza?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nastja
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 965

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 10 podziękowań w 10 postach

Skąd: lubelskie
PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 8:22 am    Temat postu: problem ze wzrokiem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam jarecki!

jesli duzo czasu spedzasz przed komputerem, a potem robisz cos innego typu pisanie w zeszycie, albo rysowanie projektów to czasem tak bywa, ale wyłącznie u osób, które mają coś ze wzrokiem, czyli posiadają jakąś wadę.. Nie wiem czy Ty ją posiadasz, czy masz zdrowy wzrok i tylko w tamtym czasie Ci się tak zrobiło.. byc może to wszystko ze zmęczenia organizmu, oczu. Uważam, że powinienes zapisac się do okulisty. Pozdrówka
nu
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 2:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No a ja proponuję wizytę u neurologa.
Nie bagatelizuj tego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sob Lip 28, 2007 10:33 pm    Temat postu: Plamka na oku... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam, moje pytanie nie dotyczy mnie ale kogos z mojej rodziny:
od pewnego czasu osoba ta zauwazyla u siebie,ze podczas patrzenia na bok,w gore itp widzi plamke ktorej gołym okiem nie widac; na dodatek czasem zdarzy sie ze jej lata przed oczyma.. Shocked Sad co to jest?moze ktos ma jakies przypuszczenia? bede wdzieczna..
PS- ile kosztuje prywatna wizyta u okulisty?? 50-60zł? czy wiecej?
Dziekuje za wszystkie odp. Wink
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Lip 29, 2007 12:06 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czyli jak patrzy przed siebie, to nic nie ma takiego?
może to coś z siatkówką? albo zwyrodnienie plamki żółtej lub ciałka szklistego?
w jakim wieku jest ta osoba?
a oko boli przy tym czy tylko jest ta plamka? i to jest taki ciemny obszar typu "mroczki" czy jakaś inna plamka?
czy przy tym pogorszyło się widzenie w tym oku?

ze swojej strony powiem, że oczy to oczy i do okulisty koniecznie. a ceny uuu, potrafią nawet i stówę zgarnąć :/ to zależy od gabinetu, miasta, aktualnych promocji..
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Sro Paź 31, 2007 10:35 pm    Temat postu: duże źrenice Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

od czeo to sie robi?? rozumiem ze od ciemności ale..
od czego jeszcze mi starzy cały czas suszą głowe że mam duże źrenice i że coś cpam na pewno;] wiec prosze o rady i sugestie od czego mogą sie powiekszać źrenice jakeś substancje które spotykamy w zyciu codziennym itp. teina powiększa źrenice?
moze to jakaś dysfunkcja?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Lis 01, 2007 12:22 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

niektórzy ludzie po prostu tak mają. może to być cechą osobniczą, więc może i u Ciebie tak jest. albo przestań tyle ćpać i zobacz czy jest poprawa Cool

ale nawiązując do samego tematu, to tak:
czynniki (poza oświetleniem), wpływające na rozszerzenie źrenic:
- bezsenność
- nerwice, stres
- radość, szczęscie, powodzenie
- podniecenie erotyczne
- odczucie przyjemnego smaku

- z chorób: guz chromogenny, zatrucie jadem kiełbasianym, zwyrodnienia siatkówki

substancje i leki:
- niektóre środki uspokajające
- takie środki jak np. aviomarin, codipar
- preparaty, zawierające pseudoefedrynę np. sudafed i inne tabletki na katar
- papierosy
- kawa
- alkohol
- niektóre miody

z ziół:
- czuwaliczka jadalna
- bieluń dziędzierzawa
- liść lulka
- mandragora
- robinia akacjowa
- korzeń pokrzyku
- wilcza jagoda
- szczwół plamisty
(generalnie środki, zawierające alkaloidy: skopolaminę, atropinę, hioscyjaminę, katynon)

czytałam też, że niedobór witamin nawet powodować rozszerzenie źrenic, ale nie jest to w żaden sposób potwierdzone, więc tego nie podaje zwłaszcza że nawet nie pamiętam jakich witaminek Wink
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Czw Lis 01, 2007 3:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie cpam:D

nie mam pojęcia od czego tak mam;]
chyba wybiore sie do okulity jakos niedługo;] bede miał święty spokój;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Szymi



Dołączył: 29 Mar 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 2:18 pm    Temat postu: Ciśnienie w oku i w okolicach,bole głowy,opuchlizna ... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich Smile Mam taki problem,,,od pewnego czasu boli mnie głowa nie cały czas raczej takie bole napadowe...i czuje takie cisnienie w oku i wokół....najpierw mialem to z prawym okiem teraz z lewym Confused teraz mam spuchnietą powieke nad i pod okiem, wczesniej bolało przy lezeniu lub pochylaniu...teraz została (jak narazie) tylko opuchlizna...nie wiem co to może byc...czyżby zatoki ? nie mam kataru a pozatym czy gyby to byly zatoki czuł bym takie mocne cisnienie w okolicach oka i w samym oku ? no i ta opuchlizna...prosze o pomoc...wybieram sie do lekarza w pooniedzialek ale do poniedzialku moze wy mi cos doradzicie ...co to moze byc ???

Ps.Mam silną nerwice,ale od poł roku nie widac zadnych jej objaw,,,Dodalem to bo bnie wiem czy moze to miec cos wspolnego z tym Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 2:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może to zapalenie zatok sitowych?

a masz oprócz opuchlizny i bólu inne dolegliwości typu światłowstręt, zaczerwienienie, łzawienie, pieczenie, świąd, mroczki, osłabienie ostrości wzroku itp?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 3 z 14

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group