Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problem z oczami ( ból, dyskomfort itp. )- zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bizzy



Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 23, 2010 12:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może spróbujesz takich soczewek oddychających? Ja kupiłem takie na usuwam. za następną reklamę otrzymasz ostrzeżenie. Gosia85 wraz z płynem do higieny soczewek. Powiem ci, że oczy nie męczą się w nich tak, można długo siedzieć przy kompie, nie szczypią i nie czerwienią się. Ale przed ewentualnym zakupem, skonsultuj się z okulistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marty



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 16, 2010 5:45 pm    Temat postu: [SOLVED] Pojawiająca się plamka po mrugnięciu prawym okiem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.

Gdy mrugnę prawym okiem, to na krótki moment czasu widzę przezroczystą, odrobinę ciemną plamkę prawym okiem. Czy jest to coś poważnego? Zauważyłem to 2 dni temu.

Pozdrawiam,
Marty


Ostatnio zmieniony przez marty dnia Sro Sie 25, 2010 3:53 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 1:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

cierpisz na bóle głowy? uderzyłeś się ostatnio w głowę?
masz problemy z sercem? ciśnieniem?
kiedy najczęściej pojawia się plamka? podczas zmiany pozycji ciała? niezależnie od niej?
nosisz okulary? bolą Cię oczy? są czerwone? łzawią?
masz jeszcze jakieś dolegliwości?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marty



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 1:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

-Nie cierpię na bóle głowy,
-uderzyłem się w głowę pod prysznicem ok. tygodnia temu
-nie mam problemów z sercem i ciśnieniem
-plamka pojawia się, gdy ruszę gałką oczną, plamka wędruje za wzrokiem (skupiam wzrok do góry - plamka jest na górze, na dół - plamka na dole, itd.)
-nie jest ona stała, po chwili zanika
-na jasnym tle wygląda raczej na żółtą
-gdy skupię wzrok w jednym miejscu i zacznę ruszać powoli głową na boki, to ona się nie pojawia
-w prawym oku mam również mały, okrągły "męt"
usuwam z wiadomych przyczyn
-gdy patrzę wyłącznie prawym okiem, to na jasnym tle widzę ją raczej przez cały czas (słabo widoczna, koloru żółtego, ale ją widać)

Noszę okulary, jestem astygmatykiem (prawe oko mam słabsze). Ostatnio dosyć sporo pracowałem przy komputerze i przewertowałem dużo książek, więc można uznać że są przemęczone (10-16 godzin dziennie pracy). Mimo to nie brałem przez ten okres czasu ani żadnych witamin, ani kropel do oczu.
Prawe oko mam słabsze, w nim mam również astygmatyzm.
Niestety udało mi się zapisać do okulisty dopiero na sobotę.


W ubiegły piątek przypomniałem sobie o metodzie Dr Batesa, i skorzystałem z techniki zwanej "kąpielą słoneczną" - zdjąłem okulary, zamknąłem oczy i zacząłem ruszać głową na boki, tyle że nie patrzyłem przed siebie ale pod skosem, w kierunku słońca. Chyba nie skupiałem wzroku w jednym miejscu, wędrował on razem z głową na boki (do końca nie pamiętam).
Trwało to dosyć krótko - minutę, może dwie

Pozdrawiam,
Marty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marty



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 25, 2010 3:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sorry że tak późno odpisuję - skleroza Wink
Temat do zamknięcia - na szczęście jest to zwykły męt Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marta_28



Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 10, 2010 10:54 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niedawno miałam ten sam problem - okazało się, że była to wina soczewek (nosilam soczewki 30dniowe bez ściągania) i niestety skończyło się na zapaleniu oka ;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Dawid18



Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Elbląg
PostWysłany: Czw Wrz 23, 2010 11:43 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak. Soczewki zawsze powodują jakieś problemy. Przekonałem się na własnej skórze. Nosiłem soczewki zmieniające kolor tęczówki oka. Na początku było ok, ale później oczy mnie strasznie bolały, robiły się czerwone. Dodatkowo długi czas spędzany przed kompem i książkami to potegował. Trzeba pamiętać że mając soczewki (tak jak ja albo temat ten poruszyła też marta_28) trzeba często przepłukiwać oczy specjalnymi preparatami do nawilżania oczu, no i dobrze jest brać jakieś witaminy na oczy (koniecznie witamna A), lub suplementy diety. Ja zacząłem nawilżać oczy i brałem suplement diety z witaminami na oczy i luteiną (bodajże Strix Forte) i jest o wiele lepiej. Oczy nie są przykrwione i nie odczuwam żadnego bólu, uwierania itp
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka20035



Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 02, 2011 11:13 pm    Temat postu: okulista Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pomozcie mi prosze moj maz bardzo cierpi z powodu oczu codziennie bola go oczy mowi ze czuje sie jakby mial wypchane szmatami tzawia bola i wychodzi mu cos z oka jakby ropa zaden okulista mu nie pomogl mial robiony wymas z oka nic mu nie wyszlo prosze o pomoc Crying or Very sad

Przenoszę / Zibi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
adam1965



Dołączył: 06 Lut 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lut 06, 2011 7:32 pm    Temat postu: Problemy po korekcie wzroku Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.Od dziecka miałem astygmatyzm na obydwóch oczach(P+2,5 L +2).4 lata temu zdecydowałem się zrobić korektę wzroku.Wszystko byłoby dobrze lecz zaczęły się problemy z czytaniem małych literek(gazety,suwmiarka,metr itp.)Poszedłem więc do okulisty w mojej przychodni i podczas wizyty dostałem szoku.Pani okulistka dobrała mi takie oto szkła:.Wyszło że astygmatyzm mi wrócił?Ale to jeszcze nic.Pojechałem więc 26 października 2010 r.do kliniki gdzie zrobili mi korektę i lekarz który mnie zbadał przepisał mi receptę drugą w załączniku pod spodem.Potem 22 listopada 2010 r.miałem badania okresowe i okulistka w przychodni w moim miejscu pracy wypisała mi jeszcze inną recetę.Mówiłem jej że w klinice wybadali mi inaczej.Ona jednak bez jakiegokolwiek wyjaśnienia stierdziła tylko że u niej wyszło tak i tyle. I teraz moje pytanie o co tu chodzi.Trzech okulistów i trzy różne badania.Każde było wykonane na komputerze.Czyżby każdy komputer miał inne sposoby pomiaru?Wszystkie są z programem medycznym z jakimś certyfikatem.Każdy jednak robi inne badania?Ale co dziwne za każdym razem były po komputerze dobierane okulary.Najsłabiej widziałem w okularach dobieranych 22 października.Pozostałe widziałem dobrze. Wybieram się teraz do okulistki która mnie prowadziła od dziecka(mam 46 lat).Ciekawe co ona mi powie.Chciałbym jednak aby doradzili mi coś fachowcy na tym forum.Proszę o wytłumaczenie mi tego zjawiska.Jakie okulary mam w końcu sobie zrobić.Nie jest to mały koszt więc mam dylemat.

Wstawiamy miniaturki! Przenoszę / Zibi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
cth



Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 28, 2011 6:44 pm    Temat postu: Dziwny problem z oczami... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.

Od kilku lat mam zespół suchego oka, spowodowany długim spędzaniem czasu przed komputerem. W ciągu tych kilku lat odwiedziłem paru okulistów, ale raczej bagatelizowali oni problem, przepisując tylko krople. Badali jeszcze dno oka i stwierdzali, że jest w porządku. Kiedy mówiłem, że przetestowałem różne rodzaje kropli i przynoszą ulgę tylko na kilka minut, to mówili, żeby spróbować jeszcze inne.

Od jakiegoś czasu dolegliwość nasiliła się. Po kilkunastu minutach spędzonych przed komputerem nie mogę już patrzeć w ekran. Jednak zmuszam się, gdyż kierunek studiów wymaga ode mnie pracy z komputerem. Byłem znowu u okulisty, ta sama gadka - inne krople. Próbowałem już wiele różnych rodzajów, żelowych, bez konserwantów. Od dłuższego czasu mam wrażenie, że po użyciu kropel po upływie kilku minut oko staje się bardziej suche, niż przed użyciem. Dosłownie czuję jak wysycha. Kupiłem też okulary do komputera z powłoką antyrefleksyjną (mam wadę tylko 0,25 na prawym oku, więc prawie żadną). Nie używam ich, bo z nimi oko wysycha jeszcze szybciej.

Ogólnie to odczuwam dyskomfort cały czas (np. idąc po dworze, siedząc na wykładzie), bez przerwy mruże oczy, zaciskam powieki z całej siły, żeby "wycisnąć" trochę łez, ale najgorzej jest z komputerem - kilkanaście minut i już nie mogę patrzeć w ekran a oczy są suche jak pieprz. Oprócz tego mam światłowstręt, drażni mnie sztuczne światło.

Jakby tego było mało, dzisiaj między spojówką a gałką oczną wyskoczyła mi jakaś "kropka", którą odczuwam jak by to było ziarenko piasku, które od czasu do czasu "wierci się" tam lub obraca. Załączam zdjęcie, trochę słabo widać bo odbija się światło, ale widać. Zdjęcie - http://i.imgur.com/l8vIj.jpg

Dodam jeszcze, że regularnie spożywam sok marchwiowy (witamina A), próbowałem też brać jakiś suplement z luteiną. Wszystko na nic.

Jeżeli ktoś ma jakiśkolwiek pomysł co to może być, co mogę z tym zrobić, to będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady. Z góry dzięki za odpowiedzi!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Następny
Strona 12 z 14

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group