Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problem z oczami ( ból, dyskomfort itp. )- zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 12, 13, 14  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kardon



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Wto Lis 17, 2009 2:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie się coś takiego zdarzało, gdy byłam przemęczona lub nadmiernie eksploatowałam oczy - długo oglądałam tv itp. Jednak w moim wypadku oczy nie bolały, pojawiała się tylko taka właśnie nitka...Zwykle po śnie mi to przechodzi, może po prostu potrzebujesz odpoczynku? Albo coś dostało się do oka - pyłek, rzęsa - podrażniło je i stąd ból. Gdyby to się jednak utrzymywało dłużej niż 4 dni poszłabym na Twoim miejscu na pewno do lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
firefiles



Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 25, 2009 10:08 pm    Temat postu: Ból przy poruszaniu oczami Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od wczorajszego wieczoru, nieustannie bolą mnie oczy przy poruszaniu nimi (na boki, w górę, w dół). Podobny ból często pojawiał się przy gorączce, jednak moja temperatura jest w normie, a ból nie ustępuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 10:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może będziesz chory?
u mnie takie objawy pojawiały się na kilka dni przed zachorowaniem- najczęściej była do grypa.
staraj się nie nadwerężać oczu . weź coś na wzmocnienie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Silent



Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Gdańsk
PostWysłany: Czw Gru 10, 2009 8:34 pm    Temat postu: Popękane naczynka krwionośne i pożółkłe białka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Od około miesiąca mam pewien niepokojący problem z oczami.
Pierwszym co zaobserwowałam były popękane naczynka krwionośne (które utrzymały się do dziś!) oraz po jakimś czasie zażółknięcie białek ocznych(co również utrzymuje się do dziś). Jaki może byc tego powód?

Ogólnie jestem zdrową osobą. Jedynym problemem jaki mam ze zdrowiem jest niedobór żelaza (Biorę Sorbifer durules). Ewentualnie jeszcze (o ile to może miec jakiś związek) przez około miesiąc do początku listopada przyjmowałam leki na boreliozę.
Sporo czasu spędzam też przed komputerem.
Jestem krótkowidzem.

Z góry dziękuję za pomoc! Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Gru 10, 2009 9:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

badałaś się pod kątem żółtaczki?
katarakty?
czytałaś o skutkach brania antybiotyków na boleriozę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Silent



Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Gdańsk
PostWysłany: Pią Gru 11, 2009 3:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tego co przeczytałamo skutkach ubocznych stosowania antybiotyków z rodzaju tetracyklin, nie było tam nic o poblemach z oczami.

Co do żółtaczki...nie badałam się. Ale oglądałam w internecie zdjęcia osób z żółtaczką. I w porównaniu z nimi moje oczy są ledwie żółtawe.

Katarakta...w wieku 20 lat?? :>

Czy stan moich oczu może byc związany po prostu ze zmęczeniem, niewysypianiem się i długim czasem spędzanym przed komputerem??
I przede wszystkim czy istnieje jakiś sposób na "wybielenie" białek ocznych, tzn przywrócenie ich do stanu normalnego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Gru 11, 2009 8:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Silent napisał:
Katarakta...w wieku 20 lat?? :>

nie wiem. Razz tak zgaduję Wink
a tak poważnie. lepiej idź do lekarza.
może to nie żółtaczka ale problemy z wątrobą.
a może jeszcze coś innego.
niestety lekarzem nie jestem więc czasem mogę palnąć jakąś gafę Embarassed Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Gru 11, 2009 8:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No ja proponuje wykonać morfologię, zrobić testy watrobowe, ewentualnie jeszcze mocz.

i juz z wynikami udac sie do lekarza. To przyspieszy cala procedure...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Silent



Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Gdańsk
PostWysłany: Nie Gru 13, 2009 5:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Testy wątrobowe czyli poziom bilirubiny? Czy na to potrzebne mi skierowanie, czy zwyczajnie w labolatorium mogę zrobic?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Gru 13, 2009 8:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Silent
możesz zrobić bez skierowania ale wtedy będziesz za to płaciła.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 8 z 14

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group