Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problem z oczami ( ból, dyskomfort itp. )- zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
czerwone oko



Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 03, 2011 9:46 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj !
Jak na cztery lata to mało miałeś podpowiedzi.
Nie wiem ile masz lat?
Miałem i mam takie objawy.
Okulista wykrył jaskrę na lewym oku.
Zmienił okulary,w poprzednich chodziłem
cho,cho albo jeszcze dłużej,gdybym jeszcze
dalej zwlekał jakieś 3-6 m-cy,to bym stracił wzrok.
Nastąpiło by całkowite uszkodzenie nerwu wzrokowego.
Objawia się to zawężonym polem widzenia początkowo.
Długo zwlekałem z wizytą u okulisty gdyż miałem okresy
dobrego widzenia i złego i nie wiedziałem kiedy iść na badanie wzroku.
Teraz wiem,że za długo.Muszę do nieskończoności zakrapiać oko kroplami
Cosopt dwa razy dziennie po jednej kropli.
Martwi mnie jednak, inna sprawa dopadło mnie obecnie wirusowe zapalenie
oka i trwa już 15-ty dzień i mała poprawa.
Między innymi kroplami mam zalecone krople Dicortineff.
Na ulotce pisze, że nie wolno a raczej nie powinno się ich używać przy jaskrze.
Pole widzenia mi się jakby zawęziło i źle teraz widzę ale w tej chwili
mam jak pisałem tą przypadłość z tym zapaleniem spojówek.

Nie piszę więcej bo widzę za mgłą.
Ps.nie życzę nikomu zapalenia spojówek,to straszne.

POZDRAWIAM .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
notorious



Dołączył: 13 Maj 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 13, 2011 4:17 pm    Temat postu: Bardzo proszę o pomoc. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Jestem studentem, mam 20 lat. Od jakiegoś czasu, myślę, że od około roku borykam się z problemem dotyczącym lewego oka. Byłem prywatnie u dwóch okulistów. Jeden powiedział mi, że mam lekki astygmatyzm, którego "przeciętny" człowiek nie zauważa, a drugi powiedział, że absolutnie wszystko jest w porządku. No właśnie... sęk w tym, że nie jest. Gdy wstaję rano, albo jestem zmęczony, albo pracuję przy komputerze obraz w lewym oku ewidentnie ulega rozmyciu. Do tego dochodzi czasami ból głowy, a niedawno zauważyłem różnicę w wielkości źrenic. Oprócz tego czuję nieustanny dyskomfort w tym oku, to nie jest swędzenie, to nie jest ból, ale jakby coś mi tam tkwiło, ciągle mam ochotę je trzeć, poprawić, przemyć wodą, naprawdę nie wiem jak nazwać to uczucie. Nie wiem, co mam robić, skoro okuliści wmawiają mi, że jest ok. Przecież sobie nie wymyślam, nie doszukuję się problemu, naprawdę mam ciekawsze rzeczy do roboty. Nie wiem, czy to co teraz napiszę może mieć jakiś wpływ na państwa "diagnozę", ale około miesiąca temu robiłem badania krwi, rozmaz, CRP, wszystkie wyniki były w normie, ale skierowanie było od laryngologa, więc nie wiem, czy mogło zostać coś pominięte. Nie mam pomysłu, co dalej robić, ale ta sytuacja powoli doprowadza mnie do szału.

Bardzo, ale to bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za przeczytanie mojego problemu.

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
krystek667



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 31, 2011 11:13 am    Temat postu: mroczki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiem o czym mówisz... ja też to mam.. i myśle że każdy to ma... jak się na to nie zwraca uwagi to nie przeszkadza.... to nie jest choroba tylko ludzie tak mają.... a jak byś nadal sie nie pokoił to zapraszam na stronke choroby-oczu.com.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
incognito123



Dołączył: 17 Paź 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 18, 2011 3:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja nosze soczeki juz ponad 3 lata. strasznie popsulam sobie zwrok. ide na badania w tym tygodniu. jest teraz jakas akcja zorganizowana i do 29.10 osoby z Poznania moga go zbadac za darmo... slyszeliscie o niej?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Marrek



Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 25, 2014 9:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zacznę od tego że od małego miałem problem z oczami. Ostatnio jednak dostałem pracę przy komputerze. Pracuję teraz po 8 godzin dziennie patrząc się w monitor do tego kiedy wracam do domu lubię sobie pograć chwilę w sumie wychodzi jakieś 10-12 godzin każdego dnia. Po 2 miesiącach zauważyłem że mam suche oczy i kiedy idę spać strasznie mnie bolą. Da się z tym coś zrobić ? Pracy raczej nie mam możliwości zmienić a z rozrywki zrezygnować trudno.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
1dorota



Dołączył: 14 Maj 2014
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 14, 2014 8:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli ktoś nie chce stosować preparatów z apteki można spróbować poradzić sobie z tym problemem za pomocą domowych sposobów. Jest kilka metod:)
Podstawowa to ziemniak przygotowany na 2 sposoby. Obranego ziemniaka kroimy na plastry i nakładamy na oczy na ok 20 minut. Drugi bardziej skomplikowany to starcie ziemniaka na tarce. Tak przygotowanego ziemniaka obijamy w gazę lub jakąś chusteczkę i przykładamy do oczu. Po 15 minutach powinno być widać pierwsze efekty.
Można zastosować też mleko. Należy przygotować mleczne okłady. Zwykłe płatki kosmetyczne moczy w mleku, lekko odciskamy nadmiar i stosujmy na zmęczone oczy. Mleko nawilża i łagodzi podrażnienia.
I standardowe okłady Z HERBATY. Najlepsza jest herbata czarna, ekspresowa lub rumianek.
Czarna herbata, dzięki zawartości garbników, które posiadają właściwości ściągające, oraz kofeiny odpowiedzialnej za zwężenie naczyń krwionośnych skutecznie zmniejszy obrzęki.
Torebki herbaty zalewamy wrzącą wodą na kilka minut. Następnie wkładamy je do lodówki lub zamrażarki, schłodzone torebki trzymamy na oczach około 10-15 minut.
Fajnym rozwiązanie są żelowe okulary dostępne w aptece. Okulary te muszą być schłodzone. Świetnie też sprawdzają się kostki lodu owinąć gazą lub chusteczką i przyłożone na kilka minut do oczu. Jeśli nie mamy akurat pod ręką kostek wystarczy schłodzić łyżeczki Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Patrycja45



Dołączył: 10 Maj 2013
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Z Polski
PostWysłany: Pon Gru 15, 2014 7:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W zasadzie jak mam jakieś problemy z wrażeniem zmęczonych oczu czy ogólnie z oczami, to po prostu idę do okulisty - na Monciaku w Sopocie mamy sprawdzonego lekarza, więc zawsze warto.
Oczywiście nie z pierdołami, bo ja nie z tych co lecą z byle mrugającą powieką a okazuje się, że to brak magnezu czy tam żelaza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gość00



Dołączył: 06 Mar 2017
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Mar 06, 2017 9:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może masz po prostu osłabione oczy? Tego raczej nie da się stwierdzić badaniami. Wszystkie osoby spędzające dużo czasu przy komputerze, książkach i po skończeniu 30stu lat powinny dbać o swoje oczy jedząc dużo luteiny i beta karotenu, np. w czarnych jagodach i marchewce. Mi okulista wręcz zalecił suplementację ze względu na problemy z czytaniem i widzeniem po zmierzchu. Od pół roku łykam lutezan i przestały rozmazywać mi się literki a wada wzroku nie pogłębia się, z czystym sercem polecam. Spróbuj, na pewno nie zaszkodzi Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
justa12



Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 06, 2017 11:33 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

warto udać się do kliniki która przebada twoje oczy. Sama ostatnio musze się wybrać bo strasznie mnie boli głowa i oczy;/ Tylko nie wiem jaką klinikę wybrać . Ktoś zna jakąś dobrą? Moja znajoma poleciła mi tą
[zakaz zamieszczania linków na forum] Ale chce zapytać się was o zdanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kamila00



Dołączył: 12 Maj 2017
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 12, 2017 9:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To raczej normalne, chociaż jak siedzisz długo przy komputerze może być pierwszym objawem wady wzroku i osłabienia oczu. Powinnaś zapobiegawczo zrobić kurację luteiną i tłuszczami omega3 (bogatymi w wit a i e). Tabletki są takie dobre w niebieskim opakowaniu lutezan (ktoś chyba pisał już o nim), jest też chyba w wersji właśnie ze zdrowymi tłuszczami. Co do tej drugiej grupy to ryby, słonecznik, pestki dyni, orzechy, albo po prostu picie oleju. Problem może zniknie, ale przynajmniej nie zepsujesz sobie oczu w tak młodym wieku Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Następny
Strona 13 z 14

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group