Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Blizny - Temat zbiorczy

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marilynka



Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 06, 2005 5:47 pm    Temat postu: Blizny - Temat zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam!czy znacie jakieś skuteczne maści na blizny dostępne w Polsce?chodzi mi głównie o nieciekawe blizny pooperacyjne,, chciałabym aby stały się mniej widoczne. jeśli znacie jakieś "domowe", czy niekonwencjonalne metody na blizny to jestem również zainteresowana.pozdrawiam i z góry dziękuję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Pon Lis 07, 2005 11:16 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jest jaks masc dostepna w aptece bardzo skuteczna ale niestety nie pamietam nazwy Embarassed , moze zapytaj sie na miejscu farmaceuty, pewnie dobierze wlasciwa pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Pon Lis 07, 2005 8:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Znam preparat firmy Vilcacora na blizny. Powinien być dostępny w aptekach. POZDROWIENIA Exclamation
Powrót do góry
majka
Gość









PostWysłany: Czw Lis 10, 2005 5:42 pm    Temat postu: blizny Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maść na blizy to: Contratubex (to lek zagraniczny), natomiast jego polski odpowiednik to Cepan (z wyciągiem z cebuli) jest tańszy ok.8zł. Oba są dostepne w aptece. Osobiście stosowałam Cepan i uważam iż jest b.skuteczny (należy go stosować regularnie i dokładnie i długo wcierać) Pozdrawiam
Powrót do góry
Carl



Dołączył: 10 Gru 2005
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 02, 2006 5:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a blizny potradzikowe leczyc tak samo tymi srodkami?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
firusia
Gość









PostWysłany: Pon Lut 27, 2006 1:34 pm    Temat postu: blizny Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

cepan ma 35 g kosztuje 18,92 a contractubex 20 g - 30,55 i contractubex 50 g - 57,65
Powrót do góry
nierzeczywisty



Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 27, 2006 10:23 am    Temat postu: Blizna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam problem otóż po założeniu szwów pozostała mi twarda, zgrubiała blizna. Zdjołem szwy miesiąc temu. Czy te zgrubienie zniknie a może są na to jakieś preparaty. Proszę o pomoc!!!


Temat przenosze w odpowiednie miejsce
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iza 13



Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Cze 27, 2006 11:16 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najlepszy jest CEPAN, tani, naturalny i dobrze działa. Nie można stosować na rany, tylko blizny Smile Zacznij jak najszybciej. Powodzenia. Poczytaj o bliznowcach, jest tam dużo dobrych rad Wink Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Wto Cze 27, 2006 1:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właściwie to nie tylko zgrubiała blizna, ale zauważam również twarde zrosty pod skórą, a podobno na to nie pomaga CEPAN, gdyż ziarniny nie da się usunąć za pomocą maści na blizny. Czy to prawda?
Powrót do góry
Iza 13



Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Czw Cze 29, 2006 9:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj. Wydaje mi się, że CEPAN możesz spokojnie używać. Dobry jest też CONTRA-TUBECS (może być błąd w pisowni). Oprócz tego, radzę Ci zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu po skierowanie do fizjoterapeuty do poradni rehabilitacyjnej. Tam poproś o jakieś zabiegi na bliznowca Wink Najlepsze są ultradźwięki i jonoforeza jodowa, zalecają też lasery Very Happy Spróbuj, im wcześniej tym lepiej Wink Ja walczę z okropnym wewnętrznym bliznowcem po operacji cieśni i osiągnęłam na razie to, że zaczął się ruszać. Pomógł mi CEPAN i terapulsy. Przede mną lasery i ultradźwięki z TOINTEX-em. CEPAN jest bardzo polecany przez rehabilitantów, oni mają duże doświadczenie Smile Powodzenia i radzę Ci działaj z tym bliznowcem, bo ja za długo czekałam. Dobrego dnia Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group