Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Blizny - Temat zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
monna.l
Gość









PostWysłany: Pią Lip 07, 2006 1:54 pm    Temat postu: blizny Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

polecam maść na blizny Madecassol, sprowadzana z Francji -można załatwić przez stewardessę.pozdrawiam
Powrót do góry
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 07, 2006 3:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

można to usunąć częściowo a może całkowicie laserowo w Warszawie. cena zabioegu dośc droga. ale więcej nie wiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Biker



Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: St-Wola
PostWysłany: Czw Lip 13, 2006 8:19 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hejka a ja mialem paskudnie rozcieta piszczel 4 dziury do kosci taie o dlugosci po 5-6 cm niebylem w szpitalu niezszyli mi noi porobily si epaskudne blizny brzydko wygladalo wiec kupilem sobie Contratubex no ale mi nic niepomugl odtsawilem te mascie rozne i jakos tak samo zaczelo przechodzic jednej blizny juz prawie niewidac i ma kolor normalnie jak na calym ciele ale polecam masc Cepan moim ziomkom pomagalo i to w dosc szybkim czasie pozdrawiam Wink

---- edit by Paweł:
Logowanie poprawione, czasem sie tak zdarza żę coś nie zaskoczy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
babsi



Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 39

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 13, 2006 11:03 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na blizny polecam Cepan, Contratubex lub Dermatix. Kiedy maści nie zadziałają można udać się do fizjoterapeuty i poddać się laseroterapi, ultradżwiękom lub jonaforezie jodowej. W walce z bliznowcami wstrzykuje sie także sterydy lub poprostu usuwa się je chirurgicznie. Jednak wycinanie bliznowców w niektórych przypadkach powoduje, że blizny stają się kilka razy większe, a w niektórych znikają nie pozostawiając żadnych śladów, dlatego osobiście nie polecam tej ostaniej metody.

Powodzenia w walce z bliznami Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tamarka
Gość









PostWysłany: Nie Lip 30, 2006 5:55 pm    Temat postu: Re: blizny Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam pytanko , mam blizne juz chyba własciwie na ustach , maiałm opryszczke i strupek kilkakrotnie mi sie urwał niechcacy i od ponad 4 miesiecy mam w tym miejscu zaczerienieni i strasznie mi to przeszkadza bo jednak na ustach wszystko widac! czymoge stosowac jakąś z wymienionych maści na usta i czy to cos pomoze? prosze jesli ktos wie bardzo byla bym wdzieczna za odpowiedz
Powrót do góry
babsi



Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 39

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 31, 2006 10:03 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tamarko!

Jeśli pozostała ci blizna po opryszcze na ustach powinłaś na początek spróbować zastosować maść Cepan. Jest ona naturalna, a zarazem chyba najbezpieczniejsza i kupisz ją tanio bez recepty. Jej stosowanie wymaga jednak dużej cierpliwości i zdyscyplinowania, gdyż należy wycierać 2-3 razy dziennie, a na efekt w zależności od "wieku" blizny należy czekać od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Pozdrawiam i życze powodzenia Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karioka
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 843

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 10:58 pm    Temat postu: Blizny po ospie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś może zna jakiś sposób by na stałe je usunąć? Dodam, ze są stosunkowo głębokie, a ospę przechodziłam dawno temu. Zależałoby mi na tym, żeby szybko i bezboleśnie się ich pozbyć.
_________________
I'm your little butterfly... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 12:22 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie znam się na chirurgicznym usuwaniu (a pewnie to jest najsuteczniejsze) ale z maści, to podobno dobry jest krem tointex, contratubex - ja uzywałam cepanu - to coś podobnego tylko tansze i śmierdzi cebulą (mi nie pomogło), ale podobno ta droższa wersja jest ok, maści silikonowe typu veraderm...

jeszcze tutaj jest sporo o uuwaniu blizn po trądziku, ale po ospie wydaje mi się, że aż tak się nie rożnią:

http://luskiewnik.strefa.pl/acne/plama_blizna.htm
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karioka
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 843

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 11:10 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wątpię, żeby po dwunastu latach pomogła jakakolwiek maść... :/ Szczerze mówiąc, to usuwania chirurgicznego się boję-nigdy nie wiadomo, czy nie będzie gorzej...
_________________
I'm your little butterfly... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 1:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no własnie. z takimi zabiegami to jest loteria i wielkie ryzyko. raz efekt jest fenomenalny a drugi raz wychodzisz cała w strupach na twarzy... ale wydaje mi się, że teraz już na tyle dużo takich zabiegow wykonują, że jest małe prawdopodobieństwo pogorszenia...
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 2 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group