Szukaj

Odór ciała

Odór ciała należy do jednych z najbardziej subiektywnych i niejednoznacznych symptomów. Ludzie często skarżą się, że ich ciało wydziela silny i nieprzyjemny zapach. Jednakże rzadko zdarza się, aby było to spowodowane jakąś poważną chorobą.

Grzybica skóry

Grzybica skóry jest to dość częsta choroba zakaźna ludzi i zwierząt, wywołana przez mikroskopijne grzyby. Grzyby powodujące grzybice skórne rozwijają się w wierzchniej warstwie skóry człowieka, a w szczególności w jej fałdach oraz na skórze stóp. Ich rozwojowi sprzyja wilgotne i ciepłe powietrze.

Objawy:
  • zaczerwienienie skóry
  • bolesne miejsca pomiędzy palcami stóp
  • nadmierna potliwość stóp
  • pękanie naskórka
  • łuszczenie naskórka
Przykry zapach z ust

Nieświeży oddech, inaczej halitosis najczęściej spowodowany jest niedostateczną higieną jamy ustnej. Istnieje jednak wiele innych przyczyn mogących wywołać przykry zapach z ust, można do nich zaliczyć palenie papierosów, próchnicę zębów, chorobę dziąseł, zapalenie zatok, przewlekłe schorzenia płuc, katar itp.

Wydzieliny o przykrym zapachu

Wśród wydzielin o przykrym zapachu bardzo często pojawiają się upławy, czyli wydzielina z pochwy. Normalna wydzielina z pochwy zazwyczaj jest przezroczysta lub lekko żółtawa. Podczas owulacji zwiększa się jej ilość, zmianie ulega także jej konsystencja. Zwiększona ilość wydzieliny może być spowodowana aktywnością seksualną, przyjęciem wytrysku nasienia do pochwy w trakcie stosunku oraz stosowaniem spirali domacicznej.

Zespół odoru rybnego

Zespół odoru rybnego, inaczej trimetyloaminuria jest rzadkim zaburzeniem metabolicznym. U pacjentów dotkniętych chorobą stwierdza się nadmiar trimetyloaminy, która jest uwalniana z potem, moczem, nasieniem i w oddechu wywołując silny, rybi zapach. Poza tym objawem, choroba nie wywołuje żadnych innych dolegliwości. Schorzenie pojawia się częściej u kobiet, jest to spowodowane tym iż progesteron i estrogen wzmacniają objawy.

Komentarze do: Odór ciała

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz