Szukaj

Amerykanie zmartwieni otyłością bardziej niż kiedykolwiek

Najnowszy sondaż Gallupa stwierdza, że jednym z najpilniejszych problemów zdrowotnych, z którym aktualnie mierzą się Stany Zjednoczone, zdaniem respondentów, jest epidemia otyłości. Blisko jedna osoba na 6 – czyli 16% - jest tego zdania.Wcześniej, tego samego roku, podobną opinię wyrażało 14% respondentów, a w 1999  roku – 1 osoba na 100.

Rosnący niepokój jest równoległy z rosnącymi proporcjami otyłości w Stanach Zjednoczonych. Aczkolwiek, 23% przepytanych przywołuje również problem dostępu  do opieki zdrowotnej jako najpilniejszy do uregulowania.


Otyłość, sama w sobie znajduje się na trzecim miejscu, tuż za rosnącymi kosztami opieki zdrowotnej – pilne, według 19% ankietowanych.

Na czwartym miejscu – 13% - jest rak.

Dostęp do opieki zdrowotnej oraz koszty to dwie główne obawy dręczące obywateli USA już od 2003 roku, według Instytutu Gallupa. Sondaże przeprowadzone w 2001 roku wskazywał na terroryzm, a w latach 1980 – 1990 większość respondentów obawiała się AIDS.

Według CDC (Centers for Disease Control and Prevention, Centra Kontroli Chorób i Prewencji), 35,7% dorosłych Amerykanów jest otyłych (17% dzieci).

Komentarze do: Amerykanie zmartwieni otyłością bardziej niż kiedykolwiek

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz