Szukaj

Naukowiec z Korei Południowej klonuje kojota, a potem mamuta

Podziel się
Komentarze0

Pewien naukowiec z Korei Południowej, który w 2005 roku zabłysnął stwierdzeniem, iż udało mu się pobrać ludzkie embrionalne komórki macierzyste uzykane w procesie klonowana, podczas gdy okazało się to zwykłym oszustwem, znowu daje znać o sobie.

Tym razem, naukowiec twierdzi, iż udało mu się sklonować kojota. Hwang Woo-Suk, bo tak bowiem nazywa się ten uczony pełny fantazji, przedstawił właśnie osiem małych kojotów, które mają być owocem procesu klonowania. Teraz, badacz obiecuje, iż zajmie się klonowaniem mamuta. 

Dokonania doktora z Korei Południowej

W 2005 roku, Hwang Woo-Suk ogłasza, iż dokonał światowej premiery: uzyskał linię embrionalnych komórek macierzystych powstałych właśnie w procesie klonowania. Później, osiem innych linii według tego samego procederu.

W ten sposób, stracił całą swoją wiarygodność, ponieważ ta wątpliwa premiera światowa okazała się oszustwem. Ale dzisiaj, ten sam  badacz, któremu w tym samym roku udało się sklonować psa po raz pierwszy, wraca z wielką pompą, a to dzięki ośmiu małym kojotom.


Kojoty te mają być klonami, powstałymi z komórek pobranych ze skóry... kojota. Jeśli uwierzymy temu południowokoreańskiemu naukowcowi.

Jak wyjaśnia w wywiadzie prasowym, przeszczepił on jądro komórkowe zawierające genom zwierzęcia do niezapłodnionej komórki jajowej psa, pozbawionej jądra. Następnie, w sztuczny sposób, dzięki impulsowi elektrycznemu, dokonał połączenia komórek reprodukcyjnych.

Później, 17 czerwca 2011 roku, pierwszy klon się urodził, a następnie za nim przyszło siedem innych kojotów, które Hwang Woo-Suk wraz ze swoją ekipą powierzył schronisku dla zwierząt dzikich, w pobliżu Seulu.

Plany na przyszłość

Po tym wyczynie, naukowiec, którego prace są teraz z bliska obserwowane, wcale nie zamierza się zatrzymać na obranej przez siebie drodze. Następnym krokiem będą próby sklonowania mamuta, stwierdził na Twitterze gubernator prowincji Gyeonggi, Kim Moon-Soo, który wspiera badania Hwang Woo-Suk.

Komentarze do: Naukowiec z Korei Południowej klonuje kojota, a potem mamuta

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz