Szukaj

Narodowy Test Słuchu 2012

Podziel się
Komentarze0

Rozpoczęliśmy Narodowy Test Słuchu 2012. Latem po Polsce podróżuje wyposażony w specjalistyczny sprzęt Słuchobus - samochód, w którym każdy będzie mógł zrobić darmowe testy słuchu.


To największa w kraju kampania sprawdzenia słuchu Polaków, znacznie większa od ubiegłorocznej. W ramach Narodowego Testu Słuchu 2012 Słuchobus odwiedzi co najmniej 70 polskich miast, miasteczek i wsi, przejedzie kilkanaście tysięcy kilometrów, przeprowadzi test co najmniej 15 tysięcy ludzi.

Polacy słyszą źle. Pokazały to już m.in. wyniki ubiegłorocznej edycji testu. Przypominamy: okazało się, że co trzeci przebadany przez nas Polak ma problemy ze słuchem, a najgorzej wypadli mieszkańcy Województwa Śląskiego i Ziemi Łódzkiej. Co gorsza niedosłyszą coraz młodsi. Blisko połowa przebadanych osób poniżej 40 roku życia miała niedosłuch. Najgorzej jest wśród osób mających 60 lat i więcej, aż 9 na 10 ma kłopoty ze słuchem.

Dlatego po raz kolejny Słuchobus przejedzie Polskę wzdłuż i wszerz. Na swojej trasie ma m.in. Warszawę, Poznań, Gdynię, Szczecin, ale także Trzciankę, Wronki czy Malbork, czy Ełk. Wszędzie zatrzyma się w centralnych lub charakterystycznych, odwiedzanych przez mieszkańców punktach.


Słuchobus jest wyposażony w specjalistyczny sprzęt pozwalający na rzetelne sprawdzenie słuchu pacjentów. Ekipa Narodowego Testu Słuchu wykonuje test dwustopniowy.

1. Test ecola – przechodzą go wszyscy. Jeśli wykazuje jakiekolwiek wady od razy kierowany jest na drugi, dokładniejszy test:

2. Test audiometryczny przy pomocy audiometru tonalnego.

Słuchobus jest otwarty dla każdego, bez względu na wiek, zaś testy są bezbolesne i bezpłatne. Każdy z pacjentów, który weźmie udział w teście otrzyma pełną informację, jak można poprawić swój słuch i jak o niego dbać.

Niestety okazuje się, że Polacy wstydzą się nosić aparaty słuchowe. Niektóre badania mówią, że na 20 Polaków potrzebujących aparatu słuchowego używa go zaledwie jedna! Co gorsza aż siedem lat zajmuje przeciętnemu Polakowi z wadą słuchu podjęcie decyzji o… rozpoczęciu używania aparatu słuchowego, mimo wiedzy o wadzie słuchu. Bardzo często jest już za późno, a wada po upływie tego czasu jest już głęboka.

Podczas testu będziemy przekonywać Polaków, że wada słuchu to nie inwalidztwo, a aparat słuchowy to nic innego jak „okulary dla uszu”.


Przebieg testu można śledzić stronie internetowej www.sluchobus.pl

Znajdziecie tam Państwo mapę miejscowości, które odwiedzi Słuchobus.

Narodowy Test Słuchu odbywa się pod patronatem firmy Audio Service oraz z udziałem firmy Siemens.

Komentarze do: Narodowy Test Słuchu 2012

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz