Szukaj

Mleczko pszczele

Mówi się, że władcy starożytnych Chin przypisywali mleczku pszczelemu moc zapewniania długowieczności oraz wigoru seksualnego... A to dlatego, że u pszczół, królowa, która konsumuje tę mleczną substancję produkowaną przez pszczoły robotnice, wyróżnia się swoimi wielkimi rozmiarami oraz niezwykłą płodnością. Królowa pszczół również może żyć od 5 do 6 lat, podczas gdy jej poddane przeżywają zaledwie czterdzieści dni.

Mleczko pszczele źródło: wikipedia


Służy do ...

  • redukowania zmęczenia fizycznego;
  • redukowania zmęczenia intelektualnego;
  • redukowanie stresu;
  • wzmacnianie rekonwalescentów;
  • leczenie zaburzeń menstruacji.


Dostępność:
mleczko pszczele jest oferowane w kapsułkach w postaci liofilizowanej (suszone na zimno, zredukowane do proszku). Niektórzy producenci dorzucają miodu do preparatów. Wiele produktów (ampułki, często), zawiera także pyłek, propolis oraz żeń szeń. Co w cale nie znaczy, że jest to lepsze.

Jak uważa wielu entuzjastycznych producentów i dystrybutorów, mleczko pszczele może uleczyć bardzo długą listę chorób, ale należy to udowodnić naukowo. W rzeczywistości, przeprowadzono bardzo niewiele rygorystycznych badań naukowych dotyczących skuteczności mleczka pszczelego u ludzi. Dysponujemy przede wszystkim wiedzą pochodzącą z tradycji popularnej oraz kilkoma próbami laboratoryjnymi oraz przeprowadzonymi na zwierzętach.

W Chinach, mleczko pszczele jest uważane za środek wzmacniający i wchodzi w skład wielu preparatów. W Europie Wchodniej oraz w Rosji, mleczko pszczele określa się jako substancję adaptogenną, co oznacza, że wmacania ona odporność organizmu na stres.


Ostrzeżenie: konsumpcja mleczka pszczelego może wywołać reakcję alergiczną o osób uczulonych na miód, pyłek, ugryzienia pszczół oraz na rośliny z rodziny złożonych (margarytka, astry, rumianek, itp.). Przypadki skażenia chloramfenikolem (antybiotyk zakazany w wielu krajach) zostały wykryte kilkakrotnie w produktach z mleczka pszczelego imporotwanych z Chin.


Przeciwwskazania: poważne reakcje alergiczne, wliczając w to także szok anafilaktyczny, zostały stwierdzone w przypadku osób cierpiących na astmę albo egzemę. Z powodu potencjału alergennego mleczka pszczelego, należy zażywać jedynie niewielkie ilości na początku leczenia. Jeśli nie ma reakcji, należy stopniowo zwiększać dawki, aby osiągnąć zalecaną dawkę.


Interakcje: nieznane.


Produkt ekskluzywny:
świeże mleczko pszczele jest produktem rzadkim, ponieważ jest bardzo kruche. Powinno ono być przechowywane w zamrażarce, chronione przed powietrzem, wilgocią oraz światłem. Idealnie jest zwrócić się bezpośrednio do pszczelarza. Trzy miligramy świeżego mleczka pszczelego równa się 100 mg mleczka pszczelego liofilizowanego.

Komentarze do: Mleczko pszczele

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz