Szukaj

Ligusticum wallichii (Ligusticum wallichii)

Ligusticum wallichii jest rośliną pochodzącą z Azji, od dawna uprawianą w Chinach i w Korei, ze względu na jej lecznicze właściwości. Ligusticum wallichii jest używana od dawna w tradycyjnej medycynie chińskiej, zazwyczaj w powiązaniu z innymi roślinami. Wchodzi również w skład farmakopei japońskiej oraz koreańskiej.

Ligusticum wallichii (Ligusticum wallichii) źródło: wikipedia


Wyniki prób klinicznych przeprowadzonych w Chinach pokazują, że Ligusticum wallichii ma być równie skuteczna, a nawet bardziej, niż niektóre lekarstwa oficjalne (aspiryna, papaweryna, dextran), używanych w celu poprawiania krążenia krwi, u pacjentów cierpiących na niewydolność krążenia, zawał serca oraz trombozę mózgową. Badania kliniczne, przeprowadzone według zasad metodologii uznawanej na skalę międzynarodową, są jednakże niezbędne, aby potwiedzić wyniki otrzymane przez chińskich uczonych.

Rezultaty prób przeprowadzonych na zwierzętach wskazują, iż Ligusticum wallichii moża hamować gromadzenie się płytek, a także, iż może ona mieć działanie rozluźniające mięśnie gładkie oraz działanie antyzapalne.


Uwaga:
w tradycyjnej medycynie chińskiej, zaleca się ostrożne stosowanie Ligusticum wallichii w przypadku napadów gorąca, niedoboru Yin oraz bólów głowy, związanych z dolegliwościami wątroby (niedobór Qi). Schorzenia te mogą manifestować się poprzez obfite menstruacje, którym towarzyszą bóle menstruacyjne oraz bóle głowy.


Części wykorzystywane:
kłącza. Kłącza zbierane są w lecie, kiedy guzki na łodygach rośliny są opuchnięte i fioletowe.


Służy do ...


W tradycyjnej medycynie chińskiej:
  •  poprawianie krążenia krwi;
  •  uśmierzanie bólów głowy;
  •  uśmierzanie bólów mięśniowych;
  •  uśmierzanie bólów stawowych;
  •  leczenie braku menstruacji.


Dostępność:
w zielarskich butikach chińskich możemy dostać suszony korzeń Ligusticum wallichii. Generalnie, pijemy wodę, w której gotowaliśmy przez pewien czas suszony korzeń rośliny. Należy skonsultować się z lekarzem praktykującym medycynę chińską, aby uzyskać dawkę odpowiednią do naszego stanu.


Przeciwwskazania: Ligusticum wallichii jest przeciwwskazana w przypadku ciąży oraz choroby krwotocznej.


Działanie niepożądane: przedawkowanie może spowodować zawroty głowy oraz wymioty.


Interakcje z innymi roślinami i suplementami:
działanie Ligusticum wallichii może dodać się do działania tych roślin i suplementów, które rozjaśniają krew, takich jak czosnek, koniczyna czerwone, żeń szeń, wierzba, etc.


Interakcje z lekarstwami:
działanie Ligusticum wallichii może dodać się do działania tych lekarstw, które mają właściwości antykoagulacyjne i przeciwpłytkowe.

Komentarze do: Ligusticum wallichii (Ligusticum wallichii)

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz