Szukaj

Nowoczesny Podręcznik Pierwszej Pomocy

Podziel się
Komentarze0

Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest niewątpliwie jedną z najcenniejszych sprawności, jakie można nabyć. Jednak wielu z nas wydaje się, że zdobycie jej jest niezwykle trudne. Dlatego tak ważne jest przekazanie i zaprezentowanie w sposób jasny i prosty wiedzy, jak udzielić pierwszej pomocy, bez zbędnych pojęć medycznych, skomplikowanych technik. Bo to największy dar, jaki można komuś dać - uratować mu życie...I Ty możesz pomóc! - to podręcznik pierwszej pomocy napisany przez lekarza praktyka w zakresie medycyny ratunkowej - Agatę Bonderek-Borowczak. Skierowany jest przede wszystkim do tych, których przeraża myśl o sytuacji, kiedy zaistniałaby konieczność udzielenia komuś pierwszej pomocy, a nie wiedzieliby jak to zrobić. Wiele osób myślących w ten sposób kieruje się przede wszystkim obawą, że nieumiejętnie podjętymi działaniami ratunkowymi mogłoby tylko jeszcze dodatkowo zaszkodzić. I w związku z takimi obawami statystyki są niestety mało optymistyczne - według nich w wypadkach, na skutek nie udzielenia pierwszej pomocy, umiera w Polsce czterokrotnie więcej osób niż w innych krajach UE. Konieczne jest więc podjęcie działań, które zachęciłyby Polaków do zdobywania i poszerzania swojej wiedzy z zakresu umiejętności udzielania pomocy przedmedycznej.

I Ty możesz pomóc! - jest podręcznikiem, w którym znajdziemy nie tylko opisy i wskazówki jak postępować w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, ale również bardzo wiele zdjęć, doskonale obrazujących różnego typu sytuacje, z którymi możemy spotkać się w życiu codziennym - poparzenia, rany, nagłe zatrzymanie krążenia itp.

Podręcznik jest napisany w sposób jasny i przystępny. Spis treści znajdujący się na samym początku pozawala szybko odnaleźć stosowny temat. Na tylnej okładce książki znajdziemy zaś czytelny schemat udzielenia pierwszej pomocy. W podręczniku wyróżnia się również wiele tabel, które zwracają naszą uwagę na najistotniejsze zachowania w danej sytuacji.

Autorka, będąc doświadczonym praktykiem w zakresie medycyny ratunkowej, doskonale zdaje sobie sprawę, co wzbudza największe obawy wśród uczących się udzielania pierwszej pomocy i wie jak je rozwiać. Na końcu każdego rozdziału umieszczone zostały więc testy, do samodzielnej kontroli zdobytej wiedzy.

Książkę zakupić można poprzez stronę internetową www.ckkresq.pl lub składając zamówienie drogą mailową na adres - biuro@ckkresq.pl.

DLA MEDIÓW:
Dorota Wawro
Planet PR
Tel. 012 376 42 71
Kom. 0 606 954 143
d.wawro@plantepr.pl
www.planetpr.pl
C
entrum Kształcenia i Konsultacji ResQ -
zajmuje się edukacją w zakresie udzielania pomocy przed-medycznej i medycznej oraz szeroko pojętym doradztwem z zakresu bezpieczeństwa w miejscu pracy i w miejscach publicznych. CKK ResQ współpracuje z Polskim Towarzystwem Medycyny Ratunkowej i jest jedynym w Polsce certyfikowanym partnerem American Heart Association (AHA). Firma prowadzi szkolenia według standardów AHA w zakresie BLS, Heartsaver AED i ACLS. Autorskie kursy przeznaczone są dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, stomatologów, służb ochrony, pracowników edukacji, młodzieży szkolnej oraz zakładów pracy.

Więcej informacji: www.ckkresq.pl

Komentarze do: Nowoczesny Podręcznik Pierwszej Pomocy

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz